iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Jah soodsamale koolitusele

Jah soodsamale koolitusele

Rubriik: Äripäev

Äripäeva erilehe Koolitus arvamusküljel kirjutatakse, et uue töölepinguseaduse eelnõu kohaselt ei peaks tööandja enam õppelt erisoodustusmaksu maksma, kui ta saadab töötaja tasemehariduskoolitusele.

Äripäev leiab, et vastuvõetav seadus, mille järgi töötajate koolitamine muutuks odavamaks, oleks kasulik nii tööandjale kui kogu majanduskeskkonnale. Harimine on ju kasulik kogu riigile tervikuna, seetõttu ei peaks tööandjat selle eest maksuga karistama, kui ta tahab oma töötajat õppima saata. Praegu lisanduvad tööandja makstavatele koolituskuludele ka tulumaks ja sotsiaalmaks, mis lisavad kuludele tuhandeid kroone. Spetsialiste on Eestis aga puudu paljudes valdkondades, mistõttu tööandja on tihti sunnitud töötajaid oma tarbeks koolitama.

Siiski on Eestis täiskasvanuõppes osalevate inimeste hulk esialgu suhteliselt väike. Lisaks kasule ettevõtte ning riigi jätkusuutlikkuse suurendamise näol on täiendõppevõimalus ka töötaja jaoks tugevaks motivatsioonivahendiks. Lisaks aitab firmapoolne töötaja õpingute eest tasumine siduda väljaõpetatud inimest ettevõttega, mis on tema õpingute eest tasunud, kas või lepinguga, mis kohustab teda teatud perioodi antud firmas töötama. Nii on firma ka tulevikus kindlustatud omal alal oskusi omavate töötajatega.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3944/new_eri_artiklid_394408.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus