Järgmine koolitus: 14.02. Tallinn - Aastaaruanne 2022 ja maksud 2023. Registreeri ja tutvu koolitusega

Jaanuari MaksuMaksjas tehisintellektist, valitsusevahetusest ja korruptsiooniennetusest

Jaanuari MaksuMaksjas tehisintellektist, valitsusevahetusest ja korruptsiooniennetusest

Rubriik: EML

See ajakirjanumber käsitleb pikemalt, kuidas tehisintellekti võidukäigust ei jää puutumata ka maksuvaldkond ning õigete „näitajate“ omamine on järjest olulisem.

EML juhatuse liige Hiie Marrandi kirjutab, et töötamise register, vaatamata EML protestidele, ei ole kuhugi kadumas, vaid lausa vastupidi – sinna tuleb üha rohkem andmeid esitada. Segadust ja ebameeldivusi võivad valmistavad nii ebatäpselt esitatud kui ka aegunud andmed, eriti praeguse koroonakriisi ja ettevõtetele makstavate toetuste valguses.

EML juhatuse liige Martin Huberg räägib lähemalt maksuameti eelmisest aastast pakutavast hinnangute teenusest „klientide“ pilgu läbi ehk sellest, mida on maksumaksjate liidu liikmed juristidelt küsinud seoses MTA-lt saadud hinnanguteavituste kohta.

Lisaks aitab Huberg tõlgendada Rahandusministeeriumi seisukohta, mida EML palus seoses endise ministri Mailis Repsi tõttu tõusetunud tööandja sõiduauto isiklikes huvides kasutamise maksustamise probleemiga.

Valitsusevahetuse tagajärjel kaotas oma töö trobikond kõrgepalgalisi nõunikke, nende hulgas ka EML juhatuse liige Lasse Lehis. MaksuMaksja lugeja jaoks tähendab see, et kunagine produktiivne autor on tagasi ja hakkab vaikselt paotama saladuserüüd oma viimase kahe aaste toimetamistelt. Selles ajakirjanumbris saate lugeda Lehiselt ilukirjanduslike sugemetega kommentaare kolmel teemal: ettevõtjate kriisitoetuste arvutamine, kokkuvõte eelmise valitsuse maksuvaldkonna saavutustest ja kuidas mõjukad nõunikud takistasid korruptsiooni vastu võitlemist. Viimased kaks lugu avaldame ka EML veebilehel ning igaks juhuks hoiatame, et tegemist on satiiri valdkonda kuuluvate kirjutistega.

Tutvu sisuga lähemalt