iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Jaanuari MaksuMaksjas taas käibedeklaratsiooni lisast

Jaanuari MaksuMaksjas taas käibedeklaratsiooni lisast

Rubriik: EML

Jätkame rubriiki „eilsed ajalehed“. Kuu aega tagasi, kui KMD INF oli esimest korda kaaneteemaks, ilmus pärast ajakirja trükkiminekut presidendi otsus Riigikogus vastu võetud seadust mitte välja kuulutada. Jaanuari kaaneteema lood komplekteerisime teadmises, et Riigikogu asub seadust muutma ning niikaua kui muudatusettepanekuid pole teada, loeme tähtsate meeste sõnavõtte sellest, et muudatusi oleks ikka vaja teha. Niipea kui jaanuarikuu materjalid trükikotta jõudsid, kostitas Rahandusministeerium meid „muudetud“ eelnõuga, mis tegelikult ei muutnud midagi peale veidi hilisema jõustumise aja.

Küll aga tundis ministeerium uhkust 88 lehekülje pikkuse seletuskirja üle. Tõsi, sellest materjalist saaks terve MaksuMaksja eriväljaande kokku, kui seletuskirja sisu seda välja kannataks. Aga meie arvates ei loe maht, vaid sisu. Kui palju seda sisu (või sellele esitatud vastuväiteid) trükis avaldada kannatab, näete ilmselt järgmises ajakirjanumbris.

EML jälgib huviga, kuidas õnnestub praegu mittetulundusühingusse Vaba Isamaaline Kodanik koondunud inimestel uue erakonna asutamine.

Edastame selleteemalisi uudiseid ja arvamuslugusid ka meie lugejatele. EML jurist Gaily Kuusik kirjutab veel ühel teemal, mis kordub üle aasta: töötukassa nõukogu teeb ettepaneku töötuskindlustuse makse määrasid alandada, valitsus jätab selle tegemata, tööturu osalised protesteerivad, lõpuks jääb ikka kõik nii nagu on. Kui 2012. aastal paugutati uksi ja töötukassa oli mõned kuud lausa ilma nõukoguta, siis seekord otsiti abi õiguskantslerilt.

Tulemusteta. Samuti teeb Gaily Kuusik kokkuvõtte õiguskantsleri vastusest ühe mureliku meremehe kirjale selle kohta, kuidas MTA on muutnud oma arusaama välisriigis saadud tulu maksuvabastuse tingimuste kohta ning petnud ausaid tööinimesi, kes käisid lausa maksuametis kohapeal deklaratsioone täitmas, kuid ikka selgub, et nad oli valesti käitunud. Gaily Kuusik tutvustab ka selle aasta algusest jõustunud muudatusi Tallinna reklaamimaksu kogumisel. Maksudeklaratsioonide esitamine ja maksu tasumine toimub nüüd MTA kaudu.

MaksuMaksja avaldab kokkuvõte 2013. aasta maksundusalaste uurimistööde konkursi bakalaureuse- ja lõputööde majandusvaldkonna 3. koha saanud tööst, mille autoriks Tamara Karpušina. Töö käsitleb finantstehingute maksu võimalikku kehtestamist Eestis ning pakub välja selleks praktilisi soovitusi.

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistrant Risto Uustal annab ülevaate finantstehingute maksu kehtestamisest Prantsusmaal alates 2012. aastast. Seda on nimetanud suurimaks läbikukkumiseks, sest loodetud maksutulu ei saavutatud ning muutusid kauplemismustrid väärtpaberiturul. Advokaadibüroo SORAINEN juristi abi Triin Tigane tutvustab Euroopa Kohtu uuemat praktikat, mille kohaselt kehtivad piiriüleselt tegutsevatele ettevõtjatele erinevad sisendkäibemaksu mahaarvamise reeglid sõltuvalt sellest, kas teises riigis asutati filiaal või tütarühing.

Toimetuse valikul avaldatud värskete artiklitega saab tutvuda EML kodulehel. Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumist paberkandjal.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus