iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Jaanuari MaksuMaksjas maksud Euroopa Liidus

Jaanuari MaksuMaksjas maksud Euroopa Liidus

Rubriik: EML

Alanud aasta esimene ajakirjanumber käsitleb maksuteemasid sel korral laiemas perspektiivis — Euroopa Liidu tasandil.

EML juhatuse liige Lasse Lehis teeb kokkuvõtte käibemaksu „rohelise raamatu“ arengust. Eelmise aasta kevadel avaldatud ulatuslik käibemaksusüsteemi reformimise kava sai arvukalt tagasisidet ning nüüd on Euroopa Komisjon avaldanud oma edasise tööplaani — milliste ettepanekutega jätkatakse tööd, millised vajavad veel uurimist, millistest loobuti lõplikult.Samuti annab Lasse Lehis ülevaate vahepeal toimunud arengutest kogu Euroopa Liidus uue finantstehingute maksu kehtestamise alal. Kuigi on üritatud vastuolusid tasandada, on üksmeelest asi kaugel.EL liikmesriikide otsesed maksud ei ole harmoniseeritud, kuid liikmesriigid peavad hoiduma aluslepingutes sätestatud põhiõiguste ja -vabaduste piiramisest ning kohandama oma maksuseadusi vastavalt nendele põhimõtetele. Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistrant Kärt Pormeister vaatleb, kust tuleneb ja kuhu ulatub liidu pädevus otseste maksude valdkonnas.EML vanemjurist Martin Huberg keskendub kodumaistele teemadele ning uurib lähemalt probleemi, kas ja millal võib töötaja ravikindlustuskaitse lõppeda põhjusel, et tööandja pole töötaja palgalt arvestatud sotsiaalmaksu õigeks ajaks ära maksnud.Lisaks tutvustab ta lugejatele uuemat kohtupraktikat ametiauto erisoodustuse arvutamise kohta.

Kohus selgitab, et kui seadusega on sätestatud erisoodustuse ülempiir ning töötaja hüvitab sellele piirmäärale vastava summa, siis ei teki erisoodustust sõltumata sellest, kas selle auto kohta peetakse töösõitude arvestust või mitte.EML jurist Hiie Marrandi annab ülevaate sellel aastal kehtima hakanud muudatustest Tallinna reklaamimaksu määruses. Kuna need puudutavad just maksustamisperioode ja deklaratsioone, tasuks kõigil reklaaminäitajatel muudatustega lähemalt tutvuda.Sellest aastast hakkas kehtima ka tulumaksuseaduse muudatus, mis välistab erisoodustuste nimekirjast töötaja taseme- ja vabaharidusliku koolituse kulude katmist. EML jurist Gaily Kuusik kirjutab lähemalt sellest muudatusest ning Maksu- ja Tolliameti kodulehel avaldatud täiendavatest selgitustest ning soovitustest selle maksuvabastuste rakendamise kohta.Lisateave:MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berkotelefon 626 4196, 53035 007margit@maksumaksjad.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus