iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Jaanuari MaksuMaksjas elust pärast maksureformi

Jaanuari MaksuMaksjas elust pärast maksureformi

Rubriik: EML

Esimene kuu pärast maksureformi on möödas ning paras aeg vaadata reformi mõnda juba ilmnenud vajakajäämist.

EML jurist Hiie Marrandi juhib tähelepanu karjuvale ülekohtule, mis on tekkinud praeguse tulumaksureformi tagajärjel. Nimelt hakati 2017. aastast paljudele senistele töövõimetuspensionäridele maksma töövõimetoetust, osale makstakse aga edasi töövõimetuspensionit. Nüüdseks on ilmnenud, et saadud töövõimetuspension (mitte aga töövõimetustoetus) arvatakse isiku aastatulu hulka.

See tähendab, et saadud pension mõjutab tema maksuvaba tulu suurust. Samuti kirjutab Marrandi, et kui tulumaksumuudatustest teab midagi pea iga inimene Eestis, siis mõni seadus võetakse meil vastu nii, et keegi ei tea sellest suurt midagi. Selle aasta jaanuarist muutus ka kohtutäituri seadus, mistõttu kohtutäiturid saavad venima jäänud täitemenetlusi edendada ja tööandjatel tuleb olla kahekordselt tähelepanelik. Lisaks nähtub, et erinevad kohtutäiturid tõlgendavad seadust erinevalt.

ATTELA Advokaadibüroo vandeadvokaat ja partner Kaspar Lind vaatab lähemalt selle aasta alguses jõustunud muudatusi sõiduautode erisoodustuse maksustamisel. Kõik see pidi vähendama bürokraatiat ja vabastama ettevõtjad sõidupäeviku pidamisest. Tegelikkus on aga hoopis midagi muud, sest erisoodustuse maksustamine ei oma enam mingit seost tegelikult saadud hüvega, ja nagu selgub nüüd avalikuks saanud materjalidest, siis ei vähene tegelikult mingil moel ka bürokraatia — oleme jõudnud lõpuks ikkagi tagasi sõidupäeviku juurde, aga seekord saab sellega tõendada seda, et tegemist on ainult ettevõtluses kasutatava autoga. EML juhatuse liige Martin Huberg märgib, et kuigi nii Välisministeerium kui ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium kinnitavad, et leping, mille järgi Eesti ei tohiks küsida Venemaa vedajatelt ega nende kasutatavatelt sõidukitelt teekasutustasu, kehtib, jätkab Eesti lepingu rikkumist alates teekasutustasu kehtestamisest kuni tänaseni.

Lisaks teeb Martin Huberg kokkuvõtte 2017. esimese poolaasta olulisematest kohtulahenditest maksunduse vallas. Toimetuse valikul avaldatud värskete artiklitega saab tutvuda EML kodulehel. Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumisest paberkandjal.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus