iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Jaanuari MaksuMaksjas alanud aasta riigieelarvest

Jaanuari MaksuMaksjas alanud aasta riigieelarvest

Rubriik: EML

Seekordne ajakirjanumber keskendub vastu võetud riigieelarvele. Lugeja saab tutvuda poliitikute jt arvamustega eelarve tugevuste ja nõrkuste kohta, samuti kokkuvõttega sellest, kui palju kavandati maksude laekumist 2015. aastal, kui palju tegelikult laekus ning kui suuri laekumisi oodatakse 2016. aastal.

Positiivseks uudiseks on, et selle aasta algusest saavad nii juriidilise isiku juhatuse kui nõukogu liikmed, samuti teenuse osutamise lepingu alusel teenust pakkuvad füüsilised isikud ravikindlustuskaitse ka siis, kui nad saavad tasu mitmelt tööandjalt ning sotsiaalmaksu kuumäära arvestuses saab nüüd mitme tööandja väljamaksed kokku liita.

EML juhatuse liige Martin Huberg juhib aga tähelepanu probleemidele, mis tekivad seetõttu, et kindlustuskaitse teket ja peatumist arvestatakse mitte töötamise registri kande alusel (nagu varem), vaid maksudeklaratsiooni TSD alusel. See võib paljudele inimestele põhjustada tõsiseid ebameeldivusi. Martin Huberg toob välja teisegi probleemi. 2009.

aasta lisaeelarve seletuskirja kui ka sotsiaalkomisjoni esimehe hilisema selgituse järgi vastutab tööandja lisaks töötajale haigusraha maksmisele ka töötajate tervise ja selle eest hoolitsemise eest. Samast aastast on vähenenud haiguslehtede arv, sest töötajad lihtsalt käivad haigetena ja ebaproduktiivsetena tööl. Lahendusena probleemile kutsub Huberg üles tööandjaid täitma oma kohustust aidata kaasa töötajate tervise edendamisele, kandma sellega seotud kulud ning vajadusel vaidlema maksuametiga erisoodustuse üle. Lugejateni on toodud EML juhatuse liikme Lasse Lehise intervjuu Õhtulehele, milles puudutakse nii käibemaksulaekumist, Uber-rakendust, magusamaksu kui ka riigikogulaste kuluhüvitisi.

Viimase osas ei ole maksumaksjate liidu seisukohti saatnud edu, sest ringkonnakohus keeldus arutamast EML kaebust prokuratuuri otsuse peale. EML lubab, et jätkab selle teemaga tegelemist. Kuidas täpselt, see selgub lähemate kuude jooksul. Seniks aga jagame teemakohase sõnumiga poekotte.

Käibedeklaratsiooni lisa ehk kuulsa „1000 euro asja“ menetlemise ajal oli juttu ka ettevõtjate murest, et maksuametisse loodav superandmebaas võib lekkima hakata ning tundlikud andmed võivad liikuda konkurendile või muutuda soodsaks algkapitaliks mõne eksmaksuametniku ettevõtjakarjäärile. EML uuris, millised on üldse MTA võimalused sellist tegevust ennetada ja tõkestada. Toimetuse valikul avaldatud värskete artiklitega saab tutvuda EML kodulehel. Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumisest paberkandjal.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus