iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

IRL: iganenud müügimaks tuleb kaotada!

IRL: iganenud müügimaks tuleb kaotada!

Rubriik: Muud

IRL teatab oma kodulehe vahendusel, et IRL Tallinna piirkonna juhatus pöördus erakonna parlamendifraktsiooni poole ettepanekuga algatada Riigikogus seadusemuudatus, mis jätaks kohalike maksude loetelust välja müügimaksu. Nii kaob õiguslik alus müügimaksu kehtestamiseks Tallinnas, misläbi ei tõuse kaupade ja teenuste lõpphinnad pealinna tarbijate jaoks ega halvene siinne ettevõtluskliima.

IRL Tallinna piirkonna juhatus leiab, et müügimaks on maksunduse eilne päev. Müügimaks on täielik vastand 1993. aasta maksureformiga sätestatud lihtsatele printsiipidele: ühetaoline tulumaks, võimalikult vähe erandeid, lai maksubaas, maksukohustuslaste võrdne kohtlemine ja maksude lihtne administreerimine.

Pealegi ei ühildu müügimaks selle käibemaksusüsteemiga, mida rakendatakse Eestis ja teistes Euroopa riikides. Sellele puudusele on tähelepanu juhtinud ka Maksumaksjate Liit. Eeskätt on aga küsimus selles, et müügimaksu kehtestamise võimalus ei soosi omavalitsuste kokkuhoiurežiimi, vaid võimaldab säilitada headel aegadel paisutatud tegevuskulusid. Kahetsusväärseks näiteks on Tallinn, kus linnavalitsus kavatseb maksustada linlaste tarbimist, kuid ei kavatsegi piirata omaenda tarbimist.

Kuna Tallinn on Eesti majanduse mõttes väga suur üksus - ligi 60% riigi SKPst toodetakse pealinnas -, siis võib väita, et müügimaksu planeerivad Tallinna võimud kavandavad hoopiski riikliku maksu kehtestamist. Seaduseandja, kellel on neis küsimustes ainupädevus, peab end kiiresti ja jõuliselt kehtestama, leiab IRL Tallinna piirkonna juhatus.Loe: http://www.irl.ee/et/Meedia/Uudised/1738/

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus