iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Investorite maksud võrdseks

Investorite maksud võrdseks

Rubriik: Äripäev

Heldur Meerits, Eesti Investorite Liidu juhatuse liige, kirjutab Äripäevas, et aastate jooksul on meie maksusüsteemi sammhaaval muudetud. Alguses lihtne ja loogiline süsteem on hakanud muutuma keerulisemaks ja ühtlasi on taganetud ka ühetaolise kohtlemise põhimõttest.

Investorid ei pea hindama üksnes riski ja tulu suhet, vaid peavad arvesse võtma ka maksustamiserinevusi. See moonutab majanduse loomulikku toimimist ning kuigi esialgu mingit suurt kriisi sellest veel ei paista, pole sellise olukorra jätkumine talutav. Praegust valitsust tuleb kiita, sest nende tegevusprogrammi järgi muudetakse säästmise soodustamiseks tulumaksuseadust selliselt, et väärtpaberiinvesteeringutelt teenitud kasumi maksustamisel koheldakse juriidilisi ning füüsilisi isikuid võrdselt.

Ainus tõrvatilk selles meepotis on otsuse elluviimisega viivitamine. Loogiline seletus oleks, et kardetakse neid maksumiljoneid kaotada. Veider lugu küll: olukorda peetakse põhimõtteliselt valeks, aga raha nimel püütakse ikka venitada. Seadusemuudatuse otsus on tehtud, investorite liidu kokku kutsutud ümarlaudades on ka erakondade esindajad kinnitanud, et muudatuste tehniline teostamine peaks olema võimalik, kiire ja kerge, rahandusministeerium on vajaliku eelnõu piisavalt põhjalikult läbi mõelnud.

Nüüd on pall poliitikute käes. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3693/arv_kolumn_uus_369301.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus