iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Investorid tuleb võrdsustada kohe

Investorid tuleb võrdsustada kohe

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et valitsus tegi eile ammuoodatud otsuse ühtlustada üksikisikust ja ettevõtetest investorite maksustamine. Peagi on taasinvesteeritud tulu mõlemale maksuvaba ning lõppeb ettevõtete eelistamine. Äripäev soovib, et kõiki investoreid hakataks samamoodi maksustama juba järgmise aasta algusest.

Praeguse informatsiooni kohaselt hakkab seadusemuudatus kehtima alles 2009. aasta alguses ehk hetkel, kui Eesti peab võtma kasutusele ka uuendatud tulumaksusüsteemi.

Äripäev on kirjutanud investorite ebavõrdsest kohtlemisest juba vähemalt kaks aastat ega näe põhjust, miks peaks selle muudatusega veel poolteist aastat venitama. Praeguses koalitsioonis pole ühtegi partnerit, kes sellele vastu seisaks. Vastupidi, variante on ka praeguste võimuparteide ridades arutatud juba õige pikalt. Inflatsiooni ohjeldamine ja säästmise propageerimine on meil riiklikuks prioriteediks kuulutatud.

Uus seadus aitaks kaasa ka euro kiiremale kasutuselevõtule. Just investeeringute soodustamine on see, mis aitab sisetarbimist pidurdada. Seega - mida suuremaid summasid investeerimiskontodel hoidma hakatakse, seda parem majandusele. Seadusandja peaks selles nägema samasugust suurt võimalust nagu pensionireformis.

Ja tegema seda niipea kui võimalik. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3638/arv_juhtkiri.htmlLoe ka Eesti Päevalehest: „Eraisikute investeeringud saavad maksuvabastuse“: http://www.epl.ee/uudised/392182 Loe ka Rahandusministeeriumi pressiteadet: „Eraisikute ja ettevõtete investeeringutulu maksustamine muutub sarnaseks“: http://www.fin.ee/?id=78269

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus