iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Investeeritud sääst maksupriiks

Investeeritud sääst maksupriiks

Rubriik: Delfi

Taavi Veskimägi kirjutab Äripäevas füüsiliste isikute investeeringute maksuvabastuse ideest.

On pakutud, et sarnaselt ettevõtetega oleks reinvesteeritud väärtpaberitulu inimestele maksuvaba. Sellest võidaksid eelkõige need, kel on juba suured väärtpaberiportfellid ja tulud. Ehk töötavad inimesed, kes tahavad investeerida oma palgatulu, oleks võrreldes kapitalitulu omanikega ebavõrdses olukorras. Palga- ja kapitalitulu peaks investeerimisel käsitlema vähemalt võrdselt.

Seepärast peaks vabastama eraisiku investeeringu tulumaksust sõltumata tulu allikast. Süsteem näeks välja nii, et investeerides teenitud tulu väärtpaberitesse või ka oma ettevõtte asutamisel selle aktsiatesse või osadesse, saaks vastava summa ulatuses tulumaksu tagasi. Väärtpaberite müümisel tuleks aga tasuda tulumaks kogu müügihinnalt. Arvestus toimuks näiteks aastapõhiselt.

Siis arvestataks makstav tulumaks nii: (tulu kalendriaastal väärtpaberite müügist - kulu kalendriaastal väärtpaberite ostule) * maksumäär. Kui tulemus on plussmärgiga, tuleb maksu maksta, kui miinusmärgiga, saab tulumaksu tagasi. Teisiti öeldes tähendaks see, et tulumaksu saab edasi lükata kuni investeeringuportfelli realiseerimiseni või ettevõtte aktsiate või osakute realiseerimiseni. Analoogselt käsitletakse maksustamise seisukohalt investeeringuid pensionifondidesse - sissemakse saab tulust arvata maha, väljamaksetelt tuleb kunagi tasuda tulumaks.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3503/arv_kolumn_uus_350301.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus