iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Inspektsioon tahab võtta pankadelt miljardeid

Inspektsioon tahab võtta pankadelt miljardeid

Rubriik: Postimees

Andrus Karnau kirjutab Postimehes, et Finantsinspektsioon tahab kärpida pankade tulu kohustuslikelt pensionifondidelt, värske ettepanek võtaks pankadelt ära ligi miljardeid kroone teenustasude tulu.

Kaks kuud tagasi tegi finantsinspektsiooni juht Raul Malmstein ennekuulmatu ettepaneku – pankade teenustasude tulu kohustusliku ehk teise samba pensionifondidelt tuleks kärpida. Malmsteini ettepanek tuli kui välk selgest taevast mitte ainult poliitikutele vaid ka pankadele. Segaduses rahandusminister Aivar Sõerd tegi seepeale kohe uue käigu ja teatas, et pensionifondide tegevuse analüüsimine ongi inspektsiooni asi ja Malmsteini alluvad võiks intervjuude andmise asemel analüüsi kirjutada. Malmsteini alluvad seda ka tegid.

Värske analüüs näitab, et kui pensionifondide tasusid piirata, kaotaks pangad teenustasudena eeloleval üheksal aastal vähemalt 1,6 miljardit krooni. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/301106/esileht/olulised_teemad/tarbija24/kasu/231599.php?r

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus