iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Inflatsioonirallit saaks pidurdada

Inflatsioonirallit saaks pidurdada

Rubriik: Postimees

Heinar Tammet kirjutab Postimehe Vastukaja rubriigis, et kodutarbijale (eriti väiksepalgalistele ja pensionäridele) teeb suurt muret juba saabunud kaugkütte hinnatõus (käibemaksu tõus 5 protsendilt 18 protsendile), nüüd välja kuulutatud maagaasi hinnatõus (käibemaks 18 protsenti) ja Eesti Energia küsitud hinnatõus (käibemaks 18 protsenti). Need hinnatõusud tingivad (töötajate nõudmiste kaudu) töötasu kasvu, mis kantakse üle kaupade ja teenuste hindadesse.

Tekib küsimus, kas kõik see tõus on paratamatu, kas valitsusel ei ole lihtsat võimalust osaliseltki vähendada mõnda hinnakomponenti? Arvan, et see võimalus on olemas.

Et selline võimalus pole utoopia, viitan Läti ja Leedu valitsuse taotlustele, mis esitati Euroopa Ühenduste Komisjonile vastavalt 10. juulil 2006 ja 20. juunil 2006 ning EÜ Komisjon rahuldas oma otsustega 2007/68/EÜ (OJ L 32, 6.2.2007, 165-166) ja 2006/537/EÜ (OJ L 261, 22.9.2006, 35), mille artikli 1 säte on järgmine: Läti võib kohaldada 10. juulil 2006 registreeritud kirjas teatatud meedet, mille eesmärk on kohaldada vähendatud käibemaksumäära kodumajapidamiste kaugkütte-, maagaasi- ja elektritarnetele, olenemata tootmis- ja tarnetingimustest.

Leedu võib kohaldada 20. juunil 2006. aastal saabunud kirjas edastatud meedet, mille eesmärk on kohaldada vähendatud käibemaksumäära kaugkütte tarnete suhtes, olenemata kaugkütte tootmis- või tarnetingimustest. Loodan, et uurivad ajakirjanikud selgitavad, kes Eesti valitsusest ja miks ta otsustas mitte esitada EÜ Komisjonile Lätiga sarnase taotluse ning miks ei esitata seda nüüd, kus inflatsiooni järsk tõus on reaalsus.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/190907/esileht/arvamus/283857.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus