iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ilona Saari asub Preatoni vastu tunnistama videotehnika abil

Ilona Saari asub Preatoni vastu tunnistama videotehnika abil

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas Preatoniga seotud kohtuprotsessist. Prokurör taotleb videoülekuulamist kohtust kõrvale hoidnud Ilona Saari vastandamiseks rohkem kui 50 miljoni kroonises maksupettuses süüdistatava Ernesto Preatoni vastu.

Videokonverentsi vahendusel võidakse prokurör Laura Vaigu ettepanekul üle kuulata ka kaks tunnistajat Itaalias, kes ei saanud eile Harju maakohtusse tulla. Varem on teised tunnistajad rääkinud, et maksupettuse korraldas Pro Kapitali kunagine finantsjuht Saari või et nad ei tea toimunust suurt midagi. Enne kohtusse saatmist lahutas prokurör kriminaaluurimisest kõrvale hoidnud Saari materjalid Preatoni toimikutest.

Nii jäid koos Itaalia ärimehega maksupettuses vastutust jagama Pro kapital Grupi jurist Aivar Pihlak ning töötaja Angelika Annus. Praegu varjab Horvaatiasse põgenenud Saari end Šveitsis. Eestisse ning kohtusse tulekust on ta keeldunud väidetava haiguse tõttu. Šveitsi õiguskaitseorganite poole pöördunud prokuratuuril pole seni õnnestunud Saarile tervislikku ekspertiisi teha.

Endiselt lõpetamata Saari kriminaalasi on identne kohtusse jõudnuga, mis tähendab, et naine võib ütluste andmisest kas keelduda või enda kaitseks suisa valetada. Seetõttu protestisid kaitsjad eile häälekalt ka videokonverentsi kavandamise ning Saari tunnistajaks kutsumise vastu. Ernesto Preatonit süüdistatakse selles, et ta koos Aivar Pihlakuga jättis registreerimata Baltic Investments Ltd püsiva tegevuskoha ja esitamata 1997., 1998. ja 1999.

aasta tuludeklaratsiooni, mille tõttu jäi maksudena Eesti riigi eelarvesse laekumata 23,9 miljonit krooni. Samuti süüdistatakse Preatonit isiklike tulude varjamises ja valeandmete esitamises füüsilise isiku tuludeklaratsioonis 1997. aasta kohta. Selle tulemusel jäi maksudena laekumata 26,6 miljonit krooni.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3336/uud_uudidx_333609.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus