iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Ilmus uus käibemaksudirektiiv

Ilmus uus käibemaksudirektiiv

Rubriik: EML

Euroopa Liidu Teatajas avaldati hiljuti direktiiv 2006/112/EÜ, mis asendab varem kehtinud esimest ja kuuendat käibemaksudirektiivi (67/227/EMÜ ja 77/388/EMÜ).

Tegemist on uue terviktekstiga, millesse on koondatud varem kehtinud direktiivid, nende muudatused, samuti uute liikmeriikide liitumisel liitumisaktides kokkulepitud erandid. Vajadus uue tervikteksti järele oli tingitud sellest, et arvukad muudatused ja erandid muutsid kuuendast direktiivist arusaamise väga raskeks. Uus tekst on oluliselt paremini liigendatud, uues direktiivis on 414 artiklit. Uus direktiiv kehtib 1.

jaanuarist 2007. Varem kehtinud direktiivid tunnistatakse kehtetuks ja viited direktiivile asendatakse uutega. Direktiivi lisas XII on toodud ka vana ja uue direktiivi sätete vastavustabel. Sisulisi muudatusi võrreldes varasema direktiiviga on minimaalselt, nende ülevõtmiseks anti liikmesriikidele aega 2008.

aastani. Direktiivi eestikeelse tekstiga saab tutvuda siin: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/site/et/oj/2006/l_347/l_34720061211et00010118.pdf

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus