iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ilmus Maksu- ja Tolliameti elektroonilise kliendilehe värske number

Ilmus Maksu- ja Tolliameti elektroonilise kliendilehe värske number

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliameti (MTA) elektroonilise kliendilehe suvenumber asub aadressil www.emta.ee/kliendileht, viite kliendilehele leiab MTA interneti kodulehe (www.emta.ee) vasakus menüüs.

MTA Kliendilehe kolmandas numbrisKui koolinoor otsustab suvevaheajal minna tööle, on tal kasulik teada, kuidas palgatulu maksustatakse ja miks on otstarbekas esitada tuludeklaratsioon. Sellest kirjutab lähemalt Reet Mets, MTA otseste maksude talituse peaspetsialist. Enne reisile minekut tasub tutvuda isiklikuks kasutamiseks mõeldud ravimitele kehtivate nõuetega. Tavaravimite ning narkootiliste ja psühhotroopsete ravimitega reisimise piirangutest annavad oma artiklis ülevaate MTA tollikontrolli osakonna peaspetsiliastid Gerlin Kallas ja Egert Virro.

MTA tollikontrolli osakonna peaspetsiliast Elika Brosman teeb ülevaate, millised Eestis haruldaseks muutunud ning tavaliste looma- ja taimeliikide isendite üle piiri vedu on allutatud rangetele eeskirjadele, kuna seda reguleerib ohustatud looduslike looma- ja taimeliikidega rahvusvahelise kauplemise konventsioon CITES.E-tolli mitmeaastasest strateegilisest plaanist kirjutab Inna Issajenko, MTA finants- ja planeerimise osakonna planeerimistalituse peaspetsialist. Ettevõtjate jaoks vähendab MASP-i raames arendatav tollisüsteemide infotehnoloogia tunduvalt äritegevuse kulusid EL-is, kiirendab kaupade liikumist üle ühenduse tollipiiride ja võimaldab paberipõhiste formaalsuste järkjärgulist kaotamist. 2006. aasta lõpus Piirivalveameti ning Maksu- ja Tolliameti ühiskasutusse soetatud kahe liikuva läbivalgustusseadme töövaldkondi ja võimalusi tutvustab MTA tollikontrolli osakonna juhataja Urmas Järg.

Liikuvate läbivalgustusseadmete abil tehtud tollikontrolli suuremate avastuste hulka kuuluvad muuhulgas 28 kilogrammi elusaid jõevähke mahtuniversaali peidikust ning 100 000 Ukraina maksumärkidega salasigaretti ja 228 liitrit diislikütust liinibussist.2008. aasta esimeses kvartalis hoidis MTA tollitegevusega kokku ca 8,2 miljoni krooni suuruse kahju tekkimise riigile. Urmas Järg, MTA tollikontrolli osakonna juhataja teeb kokkuvõtte tollikontrolli tulemustest selle aasta jaanuarist aprillini. Järg toob välja ka tollikontrolli olulisemad leiud ja iseloomulikud juhtumid.Artiklis „Enesekaitseks toodud relv võib pöörduda tooja vastu” kirjeldab Piret Tinkus, MTA tollikontrolli osakonna peaspetsialist, millised relvad vajavad eri- ja relvaluba ning luba piiriületusel ning millised relvad neid ei vaja.Klientidelt tagasiside saamiseks on MTA regulaarselt tellinud uuringuid.

MTA teenindusosakonna peaspetsialist Kaja Lattu võtab kokku aprillis 2008 Turu-uuringute AS-i poolt 600 MTA kliendi seas läbi viidud kliendirahulolu uuringu tulemused.Maksu- ja Tolliamet kutsub külastama tolliliidu 40. aastapäevale pühendatud näitust Narva linnuses. Näitusekülastajail on võimalik tutvuda Eesti tolli ajaloo ja sümboolikaga. Välja on pandud eri aegade tollivormid, salakaup ja peidikud ning näidised konfiskeeritud kaupadest.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus