iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Iirlased maksavad palgalt ELis kõige vähem makse

Iirlased maksavad palgalt ELis kõige vähem makse

Rubriik: Äripäev

Sirje Rank kirjutab Äripäevas, et Iiri töölised maksavad oma palgalt kõige vähem makse, kõige madalamad tööjõukulud on ettevõtjate jaoks Euroopa Liidu riikidest Leedus.

Nii selgub konsultatsioonifirma Deloitte Touche Tohmatsu võrdlusest, mis kõrvutab enam kui 10 töötajaga ettevõtete tööjõukulusid Euroopa Liidu 24 liikmesriigis. Käärid uute ja vanade liikmesriikide vahel on suured. "Uuring näitab, et Iirimaa valitsus püüab jätkuvalt hoida maksu- ja sotsiaalkindlustuskulud võimalikult väiksed ja seega tööjõu hinna madalal," kommenteeris Deloitte'i partner Pat Cullen. Samas viitas ta, et ELi uued liikmesriigid, kus tööjõukulud on ikka veel suhteliselt madalad, pakuvad Iirimaale üha rohkem konkurentsi, mis sunnib Iirimaad välisinvesteeringute saamiseks rohkem pingutama.

Uuringu järgi maksavad iirlased oma palgalt vaid 6,34% maksudeks ja sotsiaalkindlustuseks, mis on madalaim määr Euroopa Liidus. Teisel kohal on Küpros 8,77 protsendiga. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3440/uud_uudidx_344003.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus