iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

III samba võimalused jäävad kasutamata

III samba võimalused jäävad kasutamata

Rubriik: Äripäev

Raivo Sormunen kirjutab Äripäevas, et investeerimine kolmandasse pensionisambasse annaks Eesti keskmist palka teenivale töötajale võimaluse riigilt järgmise aasta alguses tagasi nõuda maksimaalselt 4000-5000 krooni. Kokku võiks kõik inimesed, juhul kui nad kasutaksid täiel määral ära kolmanda samba tulumaksusoodustuse, maksu- ja tolliametilt kingitusena oma kontodelt leida 2,5-3 miljardit krooni.

Vabatahtlikusse pensionisambasse on investeeringud tulumaksuvabad, kui need ei ületa 15% aastasest brutopalgast. Arvestades, et sel aastal võiks Eestis keskmine aastatulu inimese kohta ulatuda 135 000 kroonini, oleks mõttekas suunata kolmandasse pensionisambasse kuni 20 250 krooni. Korrutades selle Eesti hõivatute arvuga, oleks kolmandasse sambasse maksimaalselt võimalik investeerida 12-13 miljardit krooni aastas.

Tegelikkuses on investeeritavad mahud paar-kolmkümmend korda väiksemad. III samba maht kasvab aastas umbes 400 miljonit krooni, kuid lisaks uutele sissemaksetele aitab kaasa ka olemasoleva portfelli paisumine. 1998. aastal käivitunud kolmanda pensionisamba varade kogumaht ületas hiljuti 3 miljardi krooni piiri.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3806/rt_komm_380601.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus