Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Iga viies FIE läheb hingusele

Iga viies FIE läheb hingusele

Rubriik: Äripäev

Ralf-Martin Soe kirjutab Äripäevas, et maksuamet kavatseb registrist kustutada füüsilisest isikust ettevõtjad, kes on ettevõtlusega passiivselt tegelenud ja kasutanud FIEks olemist, et saada odavat ravikindlustust.

"Oleme kaardistanud olukorda FIEnduses ja meie esimesed sammud päädivad sel aastal nende registrist kustutamisega. Neid, kes esitavad nulli või kriipsuga deklaratsioone, on kokku 16 000. Me räägime 22-23 protsendist FIEdest.

See on ikka väga märkimisväärne hulk," ütles maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna juht Egon Veermäe. Nende hulgas on veel 6000 FIEt, kes pole deklaratsioonidesse juba neli aastat midagi asjalikku kirjutanud. "Neli aastat ainult nulliga - millisest ettevõtlusest saab sellisel juhul rääkida? Paljud neist ei käi ka tööl.

Tekib küsimus, miks nad siis sotsiaalmaksu tasuvad (minimaalselt on see 8000 krooni aastas). Tundub, et puhtalt odavama ravikindlustuse saamiseks," lisas Veermäe. Sellise ettekäändega ei nõustu aga ettevõtluskonsultant ja FIEde asjatundja Olavi Kärsna. "See on haige jutt, et keegi hakkab FIEks odavama ravikindlustuse saamiseks.

Palju lihtsam on ikkagi miinimumtasu maksev tööandja leida," kommenteeris Kärsna. Selle aasta 1. juulil jõustus maksukorralduse seaduse muudatus, mis võimaldab maksuhalduril hakata FIEsid, kellel ettevõtlus puudub, registrist kustutama. Praegu on maksuamet gruppe analüüsinud ja kustutamiseks läheb oktoobris.

Passiivseks jäänud FIEd hakkavad saama maksuametist kirju, milles palutakse tõendada oma ettevõtlikkust. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3711/uud_uudidx_371102.html Loe ka maksukorralduse seaduse muudatuste kohta siit.