iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

I sambast liikunud juba viis miljardit teise

I sambast liikunud juba viis miljardit teise

Rubriik: Äripäev

Raivo Sormunen kirjutab Äripäevas, et pärast teise pensionisamba süsteemi käivitamist on nüüdseks juba kokku viis miljardit sotsiaalmaksukrooni liikunud riikliku pensionikassa asemel teise samba fondiomanike isiklikele kontodele.

Alates 2002. aasta keskpaigast on teise sambaga liitunud inimeste palgast liikunud kuus protsenti isiklikule pensionikontole. Sellest kaks protsenti läheb otse maha pensionikoguja brutopalgast ja ülejäänud raha tuleb isiklikust sotsiaalmaksust. Teise sambasse tekkinud sotsiaalmaksuauku on püütud mõnevõrra kompenseerida.

Viimase viie aastaga on riigieelarvest antud kokku 1,9 miljardit krooni lisavahendeid pensionide maksmiseks. Samas tuleb sealt maha arvata avaliku teenistuse seaduse alusel määratud pensionid. Riikliku pensionikindlustuse kassaaruande andmeil on politseiametnikele, avalikele teenistujatele, riigikohtunikele ja -kontrollidele, prokuröridele ja kaitseväelastele määratud 2007. aastaks pensione kokku 182 miljoni krooni eest.

Kuna kaitseministeerium maksab kaitseväelaste pensionid ise kinni (sel aastal 22 miljonit krooni), kulub otse riigieelarvest antud pensionide maksmiseks 160 miljonit krooni. Sellest ülejääv summa (311,7 miljonit krooni) jaotatakse olemasolevatele pensionäridele. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3631/rt_komm_363101.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus