iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Hüppeline aktsiisitõus teeb ruumi salaviinale

Hüppeline aktsiisitõus teeb ruumi salaviinale

Rubriik: Postimees

Hindrek Riikoja kirjutab Postimehes valitsuse plaanist tõsta alkoholiaktsiisi.

Kuigi salaalkoholi osakaal eestlaste joogilaual on aastaga viiendiku võrra vähenenud, tõotab see tuleval aastal vägeva hüppe teha, sest valitsuse plaan alkoholiaktsiisi tõsta lisab viina- ja õllepudeli hinnale hulga kroone. Konjunktuuriinstituudi värske alkoholiuuringu järgi tarbis keskmine eestimaalane imikust raugani mullu 11,4 liitrit sajaprotsendilist alkoholi. Ümber arvestatuna tähendab see, et igaüks jõi ära 28,5 liitrit 40-kraadist viina. Salaalkoholi osakaal sellest oli instituudi andmetel 15–20 protsenti.

Mullu oli sama näitaja 20–25 protsenti ehk siis aastaga on salaalkoholi osakaal langenud viiendiku võrra. Ka on eestlaste alkoholitarbimine kasvanud. Mullu joodi statistika järgi Eestis 11 liitrit absoluutalkoholi inimese kohta, kuid see sisaldas ka turistide joodud kogust. Tänavune 11,4 liitrit aga turistide kurku voolanut ei sisalda.

Tuleva aasta hakul tõuseb alkoholiaktsiis kümne protsendi võrra ning valitsus tahab aasta keskel seda veel viiendiku võrra kergitada. See lisab praegu umbes 50 krooni maksva pooleliitrise viinapudeli hinnale, millest lõviosa moodustabki juba aktsiis, enam kui kümme krooni. Aktsiisitõusule lisandub ka käibemaks. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/140507/esileht/majandus/260471.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus