Hoogne hinnatõus on jätkumas

Hoogne hinnatõus on jätkumas

Rubriik: Rahandusministeerium

Statistikaameti andmetel tõusid hinnad mais eelmise kuuga võrreldes 1,9 protsenti ja aasta varasemaga võrreldes 20 protsenti. Euroalal kiirenes hindade tõus esialgsel hinnangul uuele kõrgtasemele, ulatudes 8,1 protsendini.

Laiapõhjaline tarbijahindade tõus on hoogsalt jätkumas pea kogu Euroopas ning ületamas turuosaliste ootusi. Sealjuures on Eesti vastav näitaja eelkõige energia kiire kallinemise tõttu euroala kõrgeim. Nüüdseks võib ka väita, et paari kuu tagused prognoosid on selgelt aegunud. Piisab vaid jälgida iganädalaselt kütuse postihindu, mis annab aimu ebatervest olukorrast maailmaturul. Mai algusega võrreldes tõusis bensiiniliitri hind koguni 22 senti, mis tähendab enam kui 10 protsendilist kallinemist ühe kuuga.

Samas lisaks energiale on meil oodatust enam tõusnud ka toiduainete, tööstuskaupade ja teenuste hinnad. Sisendite kallinemine on ettevõtetel olnud märkimisväärne ning arvestades siinset paindlikumat hinnakujundust ning jätkuvalt tugevat nõudlust, on võimalik kulude kasvu lõpphindadesse lisada. Tarbimist on elavdanud ka koroonapiirangute leevendamine ning täiendavalt on sõjapõgenikega kaasnenud nõudluse tuntav suurenemine üüri- ja majutusteenuse osas. 

Loe lähemalt:
https://www.fin.ee/uudised/hoogne-hinnatous-jatkumas