iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Hoiuseintressid saavad maksu aastal 2009

Hoiuseintressid saavad maksu aastal 2009

Rubriik: Äripäev

Silvia Kruusmaa, Kaisa Tahlfeld ja Anne Oja kirjutavad Äripäevas, et riigil on kavas hoiuintresside maksuvabastust koomale tõmmata, tulumaksuvabaks jäävad arvelduskontolt ja tähtajaliselt hoiuselt makstavad intressid.

Seadusemuudatus tooks riigi kaukasse täiendavad 133 miljonit krooni maksutulu. "Sageli ei erine krediidiasutuste pakutavad intressitooted (nt investeerimishoius) olemuselt muust finantsvarast (nt rahaturu- või indeksfondide osakud), mistõttu selline piiramatu maksuvabastus on kapitalitulu eri liikide maksustamise suhtes ebaneutraalne," selgitatakse eelnõus maksustamise vajalikkust. "Tuleb tunnistada, et mis tahes pankade makstavad intressid on olnud maksuvabad, mis on kaasa toonud vaba turukonkurentsi moonutamise," kommenteeris investorite liidu juhatuse liige Heldur Meerits. "Nende intressivabade hoiuste külge on pangad monteerinud tooteid, mis on tavapärasest hoiusest väga kaugel.

See, et panga hoiuseid maksustatakse analoogiliselt kõigi teiste asjadega, on õige asi! Lõviosa tulust saavad inimesed kätte investeerimiskontode kaudu." Arvelduskonto intress on endiselt maksuvaba, sest arvelduskonto peamine eesmärk ei ole mitte raha kasvatamine, vaid igapäevaste arvelduste tegemine. Seda tõendavad ka arvelduskonto ja muude hoiuste väga erinevad intressimäärad, seisab tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu selgituses, mis saadeti eile parlamenti. Tähtajalise hoiuse intress on eelnõus samuti maksuvabaks jäetud, kuna ka selle hoiuse eesmärk on pigem raha hoiustamine või kogumine, mitte aga investeeringutulu saamine.

Muudatusettepanek puudutab ainult neid intresse, mis saadakse alates 2009. aastast paigutatud hoiustelt. "Kuna praegusele kogemusele tuginedes on investeerimishoiuste kestus ligikaudu kaks aastat, eeldatakse, et maksustatavaid intresse hakatakse maksma alates 2011. aastast, millelt tasuvad isikud tulumaksu 2012.

aastal tuludeklaratsiooni esitades," seisab eelnõus. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3802/uud_uudidx_380209.html Loe ka: „EML: Avalikustati tulumaksuseaduse muutmise seaduste eelnõud

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus