iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Hoiatus – tegevusala on ebapiisavalt kirjeldatud!

Hoiatus – tegevusala on ebapiisavalt kirjeldatud!

Rubriik: Muud

Registrite ja Infosüsteemide Keskuse kodulehel on uudis, et alates aastast 2008 tuleb majandusaasta aruandes müügitulu jaotuses kirjeldada tegevused, millega eelneval majandusaastal on tegeletud, vastavuses Eesti majanduse tegevusalade klassifikaatoriga EMTAK 2008 (www.rik.ee/emtak).

Paljudel ettevõtjatel on sel aastal juba aruanne esitatud, kuid osad on saanud registriosakonnalt hoiatuse puuduste likvideerimiseks ning on seetõttu sunnitud esitama kordusaruande. Seadusest tulenevalt on ettevõtjal kohustus esitatavas aruandes kirjeldada tegevusalasid, millega on tegeletud majandusaasta jooksul ja millest on saadud tulu, kahes kohas: Tegevusaruandes - kirjeldatakse aruandeaasta peamisi tegevusvaldkondi, toote- ja teenuste gruppe ning nende muudatusi, mis on kavandatud järgmisse majandusaastasse (Raamatupidamise seadus §24) Müügitulu jaotuses – kirjeldatakse kuni 10 tegevusala vastavuses Eesti majanduse tegevusalade klassifikaatoriga. Tegevusalasid näidatakse vähemalt klassifikaatori neljanda taseme järgi (Raamatupidamise seadus § 21; Äriseadustik § 4). Põhilised probleemid, mille puhul Kohtute registriosakond saadab ettevõtjale hoiatuse puuduste likvideerimiseks:

  1. Ettevõtja on kirjeldanud tegevusalad müügitulu jaotuses ebapiisavalt.

    Näiteks: Transport.Niiviisi kirjeldatud tegevusala puhul on küsimuse all transpordi liik ning mida on transporditud.
  2. Ettevõtja on müügitulu jaotuses näidanud ära ainult tegevusalakoodi EMTAKi (või mõne muu klassifikaatori) järgi.Ainult koodi puhul ei saa olla kindel tegevusalakoodi õiges valikus.
  3. Ettevõtja on piisavalt kirjeldanud oma tegevusalad väljaspool müügitulu jaotust (tiitellehel, tegevusaruandes jne), kuid müügitulu jaotuses mitte.
  4. Ettevõtjal on müügitulu jaotuses ainult tegevuste geograafiline kirjeldus.

  5. Ettevõtja ei ole majandusaasta aruandesse lisanud müügitulu jaotust.

Samuti on probleeme aruannetega, kus ettevõtja on kirjeldanud korrektselt, vastavalt seadusele müügitulu jaotuses tegevusalad, kuid aruandest loeb välja, et ettevõtte tegevuseks on midagi muud. Näiteks nimetavad tihti tootjad ennast müüjateks ja hulgimüüjad vahendajateks, kuid tegelikult see õige ei ole.Loe täispikka uudist kodulehelt: http://www.rik.ee/38919

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus