iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Hoiatus: MTA saadab õngitsuskirju

Hoiatus: MTA saadab õngitsuskirju

Rubriik: EML
MTA on alustanud uut kampaaniat ja võtnud sihikule Eesti elanikud, kes on eelmiste aastate jooksul „kahtlaselt“ palju kinnisvaratehinguid teinud. MTA pressiteate kohaselt saatsid nad jaanuari lõpus e-kirja enam kui 5000 inimesele ning tegid ettepaneku tuludeklaratsiooni parandada ja tulumaksu maksta. Kahjuks jäetakse aga märkimata oluline „pisiasi“, et enamikult tehingutest ei ole seaduse järgi tulumaksu siiski vaja tasuda, ning MTA on teavitused välja saatnud huupi tulistamise printsiibil. Kuigi MTA ise üritab jätta muljet, justkui oleksid nad 5000 „õnnekirja“ saaja väljavalimiseks tõsist tööd teinud, näitab tegelikkus sootuks midagi muud. Kirju said valimatult kõik, kelle kohta näitas kinnistusraamat teatud hulga omanikumuudatusi, olgu siis tegemist abikaasade ühisvara jagamisega, lastele kinkimisega, katusekorterite ehitamisega kortermajas, mitterahalise sissemaksega osaühingusse jne, rääkimata sellest, et maksuamet tegelikult ei tea tehingute hindu ega sedagi, kas ja kui palju üldse tehingust tulu saadi. Võimalik, et kirju saadeti isegi surnutele, sest ka pärimise puhul tehakse kinnistusraamatus samasugune omanikuvahetuse kanne. Lisaks on seaduses terve rida maksuvabastusi, nagu elukoha müük või omandireformi käigus tagastatud ja erastatud kinnistute müük. Kokkuvõttes on maksuvabasid kinnisvaratehinguid kordi rohkem kui maksustatavaid, aga MTA kirjadest see küll välja ei tule. Veelgi enam, näiteks üks kirjasaaja oli just aasta tagasi oma kinnisvaramüügi kohta maksuametnikule dokumendid esitanud ja saanud temalt kinnituse, et jah, see oli maksuvaba müük. See ei takistanud mitte üks raas sama aadressi kohta nüüd taas teavitust teha. Mida sellest kõigest arvata? Kas ka pime kana leiab vahel tera? Kuna üks õnnelikest õngitsuskirja saajatest oli ka maksumaksjate liidu juhatuse liige Lasse Lehis, siis kasutasime meeldivat võimalust sellel teemal jaanuari ajakirjas MaksuMaksja pikemalt kirjutada. EML juhatuse liikme Martin Hubergi sissejuhatava artikli järel tuleb mitu MTA pressiteadet, vastus EML teabenõudele, kuulus kiri ise ja Lasse Lehise vastus. Kuna MTA pidas vajalikuks saata Lasse Lehisele kirja nii eesti kui vene keeles, siis on ka vastus tõlgitud vene keelde. Oma õigusliku hinnangu annab kõige lõpus vandeadvokaat Kaspar Lind. Kõik nimetatud lood on veebis kättesaadavad SIIN. Pärast ajakirja trükkiminekut saime ka vastuse täiendavale teabenõudele, kus MTA teatas, et 5000 kirjasaajast on „tervelt“ 421 (ehk 8%) teinud etteantud tähtajaks (7. veebruar) tuludeklaratsiooni paranduse ning „jackpot“ on 774 201 eurot. Aga mida MTA kavatseb teha ülejäänud 92 protsendiga, kes said kirja ilmaasjata, sellest nende kiri vaikib. Kas keegi peaks äkki vabandust paluma? Lubama, et me enam nii ei tee ja järgmine kord püüame täpsemad olla? Või teeme näo, et midagi pole juhtunud ja „tulistame“ aasta pärast uuesti kõigi pihta? Vaata ka Riigikogu liikme küsimust ja rahandusministri vastust.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus