iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Hinnang ettevõtluse kuludele sõltub ka sellest, kuidas äri õitseb

Hinnang ettevõtluse kuludele sõltub ka sellest, kuidas äri õitseb

Rubriik: Äripäev

Ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna kirjutab Äripäevas, et kui äri ülesmäge läheb, võib ettevõtluse asju ka sportautoga ajada ja selle kogu täiega ettevõtluse kuludesse kanda.

2006. a kevadel tegi Tallinna Ringkonnakohus kohtuasjas nr 3-05-20 otsuse, mida Riigikohus arutada ei võtnud - polnud enam midagi arutada. Asjale on ajakirjanduses ka natuke viidatud: see oli kabriolett-Porsche rentimise osaühingu kuludesse kandmise lugu. Kui kohtumaterjalide avalikustatud osa lugeda, on selge, et maksuametit torkis vaidluses tagant ennekõike arvamus, et selline auto ei ole ettevõtluse kuludes kohane nähtus.

Eks ta muidugi kallis oli ja aasta pärast liisiti Renault Megane. Poiste jutt, et Porschega reklaamplakateid laiali veeti, oli muidugi natuke naljakas, aga asjaajamiseks võis seda teoreetiliselt kasutada küll. Kuna maksuamet ei suutnud tõendada, et Porschet ettevõtluses ei kasutatud (kuidas seda peaks tõendama?!), loeti auto seal kasutatuks. Nagu kirjutas kohus: äriühingu poolt maksuhalduri hinnangul ebakohaste kulutuste tegemine ei viita veel maksuõigusrikkumise toimepanemisele maksumaksja poolt.

Ettevõtjal ei saa maksukohustust tekkida ainuüksi seetõttu, et ta ei kasuta tema omandis või valduses olevat vara maksimaalselt efektiivsel viisil või et tema tehtud otsustused ei ole kõige kasumlikumad. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3893/rubr_artiklid_389308.html Loe, Riigikohtu lahendist, kuidas kulude ettevõtlusega seotust tuvastatakse (p 2): http://www.riigikohus.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-21-99 Loe ka: Alari Ossa. „Porsche on kah auto

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus