iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Helm: hoiame tähelepanu varimajandusel ja alustame e-maksuameti uuendamise ettevalmistamist

Helm: hoiame tähelepanu varimajandusel ja alustame e-maksuameti uuendamise ettevalmistamist

Rubriik: MTA

Maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektor Marek Helm ütles 2014. aastat kokkuvõtval pressikonverentsil, et sel aastal keskendub amet töötamise registri ja käibemaksukontrolli uuenduste rakendamisele ning alustab uue e-maksuameti/e-tolli väljatöötamise ning teenuste kaasajastamisega.

Helmi sõnul oli möödunud aasta maksukontrolli puudutavate muudatuste mõistes silmapaistev. „Tunnustus kõigile ettevõtjatele, kes etteantud ajaraamides kaasajastasid oma süsteeme ja tulid muudatustega kaasa. Maksuhalduri tegevuseks vajalikud tööriistad on nüüd olemas, meie ülesanne on need maksimaalselt ära kasutada, et korrektsetel ettevõtjatel oleks tagatud võrdsed konkurentsitingimused,“ rääkis Helm.Senised tulemused näitavad, et kuue kuuga on tänu töötamise registrile suurenenud maksulaekumine 8 miljonit eurot.

Käibemaksudeklaratsiooni lisa on aga mõjutanud terve eelmise aasta käibemaksu tasumise kohustust - detsembris suurenes see tervelt 18 ja jaanuaris 10 protsenti.„Anname nüüd ettevõtjatele aega muudatustega kohaneda ja seejärel palume teha ettepanekuid, kuidas me saame kogutavad andmed lisaks maksukontrolli tõhustamisele maksukohustuslastele kasulikuks ja kasutatavaks muuta. Uue e-maksuameti/e-tolli keskne idee on, et see ei ole ainult mugav kanal, kus makse deklareerida, vaid saada ka üldistatud infot oma tegevusala kohta,“ selgitas Helm.Sellel aastal on kavas panna muu hulgas tööle uus tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsiooni süsteem, elektrooniline käibemaksukohustuslaseks registreerimine, maksuvõla e-ajatamise uuendus ning internetikaubanduse deklareerimise nutilahendus.2014. aasta numbrites:

  • Maksutulusid laekus 6,64 miljardit eurot, mida oli 504 miljonit eurot ehk 8,2 protsenti rohkem kui aasta varem
  • Maksuvõlg vähenes 37 miljonit eurot, maksuvõlglaste arv 10 768 isiku võrra. Maksukohustustest tasuti 99,57 protsenti
  • Kokku esitas amet 46 pankrotihoiatust isikutele, kelle maksuvõlg kokku oli 4 miljonit eurot ja mille tulemusel laekus 1,5 miljonit eurot.

    Kohtusse esitati 27 pankrotiavaldust, mille puhul maksuvõlg kokku oli 5,8 miljonit eurot. Vastutusmenetluste 58 juhtumis määrati ca 1,6 miljonit eurot
  • Tõkestati 14 kuritegelikku gruppi (2 salakaubavedu, 4 narkokuritegu ja 8 maksukuritegu), kokku 175 isikut (130 füüsilist ja 45 juriidilist isikut)
  • 186 lõpule viidu kriminaalmenetluses tuvastati riigile tekitatud kahju 8 miljonit eurot, kuritegelikul teel teenitud vara arestiti 2 miljoni euro väärtuses
  • Salakaubana avastati eelmisel aastal kokku 20,6 miljonit salasigaretti, 10 tonni tubaka tooteid (9 158 kg vesipiibu- ja 1351 kg huuletubakat), 7189 liitrit absoluutalkoholi, 288 000 liitrit kütust ja 455 kilogrammi erinevaid narkootilisi aineid – peamiselt marihuaana/hašiš

- Pressikonverentsi materjalidPressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=36544&tpl=1026Kuula Vikerraadiost: "Maksumaksjate Liit: maksutulude prognoositust suurem laekumine tuli pigem palgatõusust": http://vikerraadio.err.ee/uudisklipid?main_id=5906607#4Loe: http://arileht.delfi.ee/news/uudised/maksumaksjate-liit-maksutulu-laekus-oodatust-rohkem-palgatousu-mitte-kaibemaksu-uuenduse-parast?id=70710993

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus