iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Heausksel importijal ja deklarandil on oma õigused

Heausksel importijal ja deklarandil on oma õigused

Rubriik: Äripäev

Meelis Krautmann, Nord Law Office'i maksujurist, kirjutab Äripäeva arvamusküljel vastukaja. Maksu- ja Tolliameti pressiteade ja ringkiri teavitasid ettevõtjaid eksimusest alkoholi aktsiisimäära rakendamisel. Äripäevas järgnesid seisukohad: Priit Lätt "Kuhu jääb hea haldustava?" (19.06) ja Lembit Sullakatko "Hea haldustava on ikka jõus" (25.06).

Kui esimene püüdis Maksu- ja Tolliameti tegevuse õiguspärasust kahtluse alla seada, siis teine soovis seda väidet kummutada. Kuid teineteisest on mööda räägitud.

Olgugi et maksu- ja tolliamet tegutseb väidetavalt seaduslikult, on ettevõtjateni jõudnud põhjendused üldised ega arvesta konkreetsete juhtumite asjaolusid. Pole arvestatud, et ameti poolt teatavaks tehtud rikkumised on kestnud juba pikemat aega ning taoline seaduse rakendamine ja tõlgendus oli omane suuremale osale ettevõtjatest ning sellel oli ameti heakskiit. Sõltuvalt deklaratsiooni liigist ongi erinevad käsitlused ja lahendused võimalikud, sellest on tingitud ka möödarääkimine. Vastupidi aktsiisideklaratsioonidele tollideklaratsioone toll aktsepteerib ja kinnitab, samuti arvestab välja tasumisele kuuluvad summad.

Seepärast ärgu tollideklaratsioonide esitanuid maksu- ja tolliameti esindaja arvamus väga kurvastagu. Jääb loota, et kui amet asub enda kavandatut ellu viima, hinnatakse hoolikalt konkreetseid juhtumeid ning arvestatakse heauskse importija või deklarandi huvide ja õigustega. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3641/arv_seis_364101.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus