iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Hea, kui pea viib raha välja

Hea, kui pea viib raha välja

Rubriik: Äripäev

Heido Vitsur kirjutab Äripäevas, et ettevõtjad on hakanud oma ettevõtete aktsiakapitali vähendama. Hulganisti ja suurtes summades. Loomulikult on massiline aktsiakapitali vähendamine eelkõige ettevõtjate vahetu reageering tulevast aastast kehtima hakkavatele muutustele ettevõtete tulu maksustamisel. Ükski arukas ettevõtja ei tohi ju kunagi unustada maksude optimeerimist ei lühi- ega ka pikaajalises perspektiivis.

Aga kas see on kogu tõde või on siin varjul ka teised allhoovused, mille tõttu me ei või toimuvasse sügava filosoofilise rahuga suhtuda?

Kui maksuseaduse muutmine oleks ette võetud mullu või veel varem, oleks tõepoolest võinud muutustega kaasnevate aktsiakapitali vähendamise teadete peale õlgu kehitades öelda - nii peavadki toimima ettevõtted, kel aktsiakapitali ülemäära. Ja sellisest järeldusest oleks piisanudki. Kuigi nüüdki on kindel, et ettevõetavad aktsiakapitali vähendamised on põhjustatud uuest maksustamise korrast, võivad selle taga olla ka nt finantsraskused, soov äri Eestist välja viia või veel midagi muud.On ju see ettevõtjate ratsionaalse ja emotsionaalse käitumise probleem majanduspoliitika kujundamise suurimaid keerukusi. Kuigi ärimehed on kained arvutajad ja kõva südamega tegelased, ei erine nende aju keemia siiski kuigivõrd tavalise inimese omast.

See aga tähendab, et kui aktsiakapitali vähendamiseks lahti läheb, teevad seda ka need, kel selleks mingit vajadust ei ole - teevad igaks juhuks, sest teised on nii teinud.Loe täpsemalt: http://ap3.ee/Default2.aspx?PaperArticle=1&code=4033/arv_kolumn_uus_403301

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus