iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Hea haldustava on ikka jõus

Hea haldustava on ikka jõus

Rubriik: Äripäev

Lembit Sullakatko Maksu- ja Tolliametist kirjutab Äripäevas, et Maksu- ja tolliameti ringkiri aktsiisikaupadega tegelejatele ei ole kontrollimise ähvardus, vaid maksuhalduri tähelepanujuhtimine probleemile, mis kontrollimiste käigus on ilmsiks tulnud.

Priit Lätti arvamusartiklis (ÄP, 19.06) viidatud riigikohtu otsustest lähtumine ei ole antud juhul kohane. Riigikohus on lahendites käsitlenud tolliseadust, mis kehtis enne Eesti ühinemist ELiga. Praegu kehtiva ühenduse tolliseadustiku kohaselt ei välista uue täiendava asjaolu puudumine maksusumma tagantjärele sissenõudmist. Samuti ei ole viidatud riigikohtu praktika asjakohane, kui tegemist on aktsiisilaoga ning kaup tollieeskirjade mõistes vabas ringluses.

Sellisel juhul ei kohaldu tollieeskirjad, vaid tubaka-, alkoholi- ja kütuseaktsiisi sätted, mis samuti ei sea maksude tagantjärele sissenõudmisele artiklis viidatud piiranguid. Antud juhtumil ei ole võimalik rääkida tolli seisukohtade muutusest, kuna aktsiisiladu esitab aktsiisideklaratsioone ise ning toll neid ei aktsepteeri ega kinnita. Deklaratsiooni andmete õigsuse peab tagama maksukohuslane. Seega ei saa aktsiisiladude puhul viga ehk vahetoote deklareerimist veinina tuvastada enne kaubaga kaasas olnud dokumentide kontrollimist.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3627/arv_vastukaja_362701.html Loe ka: Priit Lätt. „Kuhu jääb hea haldustava?“: http://www.aripaev.ee/3621/arv_kolumn_362101.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus