iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Hansapank kordistas tulumiljonäride hulka

Hansapank kordistas tulumiljonäride hulka

Rubriik: Postimees

Andrus Karnau kirjutab Postimehes, et Hansapanga aktsiate sundmüük peaaegu kahekordistas mullu Eesti tulumiljonäride arvu, samas on jõudsalt kasvanud ka nende hulk, kes teenivad pisut rohkem riigi ametlikust keskmisest palgast.

Hansapanga aktsiaraamatu järgi otsustades võisid eraisikutena mullu enam kui ühe miljoni krooni tulu teenida Heldur Meerits, Tiina Mõis, Hannes Tamjärv, Jüri Mõis ja Indrek Neivelt. Lisaks neile veel kümneid eraisikuid. 2004. aastal oli tulumiljonäre maksuameti andmeil 679.

Eelmise aasta 1381 ametlikust tulumiljonärist olid vaid kaks nõus oma nime avalikustama. Need olid Hansapanga müügiga kõva tulu teeninud Ivar Kosenkranius ja Erik Busch-Christensen. Viimase mehe kohta sai Postimees eilsete nappide õhtutundidega teada vaid seda, et ta pole Eesti kodanik, kuigi tulu deklareeris Tallinnas. Maksuameti füüsiliste isikute tulude deklareerimise projektijuht Hannes Udde märkis, et amet küsis avalikustamiseks luba vaid neilt 105 inimeselt, kellele määrati juurdemaksu üle miljoni krooni.

Ta selgitas, et kuna tavaliselt on tulumiljonäridest väga vähesed nõus oma nime avalikustma, siis sel aastal maksuamet enam kõikidele miljonäridele kirjade saatmisega vaeva nägema ei hakanud. «Inimesed ei ole veel harjunud sellega, et teenimine ja rahakott on avalik. Nii mõnigi vastas, et naabrid näevad ja nad ei taha tekitada probleemi tuttavate-sugulastega, kes tulevad laenu küsima,» ütles Udde. Üldist tulude kasvu mõjutas eelmisel aastal ka suurem deklareerijate hulk, selgitas Udde.

Selle põhjuseks oli nii töötuse vähenemine kui ka võimalus saada tulumaksusoodustust eluasemelaenu intressidelt. Udde möönis, et tänavuse aasta statistikas võib miljonäride hulk olla jälle võrreldav 2004. aasta tasemega, sest Hansapanga sellist sundmüüki Eestis sellel aastal tehtud ei ole. Täpsemalt loe: http://www.postimees.ee/060906/esileht/majandus/216656.php?rTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus