iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Halduskohus: Palts ei saa enda tasutud maksuvõlga tagasi

Halduskohus: Palts ei saa enda tasutud maksuvõlga tagasi

Rubriik: Äripäev

12.06.06 Äripäevas annab Gert D. Hankewitz ülevaate Tõnis Paltsu kohtuasjast. Tallinna halduskohus otsustas reedel, et pealinna endine meer ja lühikest aega ka rahandusministri ametis olnud Tõnis Palts ei saa tagasi eelmisel aastal tasutud 12,1 miljoni kroonist maksuvõlga.

Maksuamet süüdistab Paltsu maksudest kõrvalehoidmises, sest Paltsule kuulunud Levicom ASi aktsiatega tehti 1999. aasta jaanuaris kaks järjestikust tehingut, kus algul oli aktsiate väärtuseks 700 000 eurot ning juba kahe päeva pärast 45 miljonit eurot.

"Ma ei võta tõsiselt halduskohtunikke," kirjutas praegu Krimmis kinnisvaraäri ajav Tõnis Palts kohtuotsust kommenteerides e-kirjas. Tema sõnul on maksuamet ehitanud skeemi, millega tema raha endale jätta. "Näiteks minu kolleegi protsessil ei teadnud kohtunik isegi seda, et Eesti seaduse järgi maksab dividendide pealt tulumaksu ettevõte, aga mitte üksikisik," lisas eksmeer. "Kuidas saavad sellised kohtunikud otsustada ülikeerukate majandusasjade üle?" küsis Palts retooriliselt.Pikemalt sellest loost: http://www.aripaev.ee/3249/uud_uudidx_324901.html.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus