iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Haiglad ostavad palavikuliselt tehnikat

Haiglad ostavad palavikuliselt tehnikat

Rubriik: Äripäev

Gert D. Hankewitz kirjutab Äripäevas aasta alguses kehtima hakkavast meditsiiniseadmete 18% maksumäärast. Raviasutused ostavad enne kõrgemate hindade tulekut aparatuuri massiliselt kokku.

"Kohe kõvasti," vastas meditsiinitehnikat müüva Hansa Medicali juht ja omanik Siiri Võlu-Tiganik küsimusele, kui palju haiglad ning erakliinikud aparatuuri ostavad. Tema sõnul on praegu eriti kiire aeg - ostuhuvilisi ning riigihankeid on palju.

"Homme on kolm riigihanget. Kaks Tallinnas üks Viljandis," kinnitas Võlu-Tiganik, kes kardab, et teist sellist aastat tõenäoliselt enam ei tule. See, et uue aasta eelne ostubuum paisutab firmade kasumeid ja käibeid, on Võlu-Tiganiku sõnul samuti tõsi, sest müügiks ei lähe mingid odavad masinad. "Ei osteta endale vererõhuaparaadikest.

Just kallist aparatuuri, mille hinnad on miljonites," rõõmustas ta olukorra üle, mis kestab juba septembri algusest. Kui palju praeguseks juba teenitud on, firmajuht öelda ei osanud. Ta vabandas muheledes, et arveid pole veel väljastatud ja summasid kokku arvutatud. Pärimisele, kuidas hinnatõus haiglat järgmistel aastatel mõjutama hakkab, vastas endine Eesti tervishoiuminister, et siis on aparaatide eest juurde makstud summad kaotatud raha.

"See ei ole väga arukas tegu," ütles Ellamaa valitsuse otsuste kohta. "Kui võiksime oma teenuste hinnale ka lihtsalt 13 protsenti otsa panna, siis poleks midagi, aga kahjuks ei saa." Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3433/uud_uudidx_343304.html Vt ka EML vastuseid maksuküsimustele: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=360 http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=410

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus