iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Haigekassa regressnõuded tööõnnetuste puhul – kas tööandja süüta vastutus?

Haigekassa regressnõuded tööõnnetuste puhul – kas tööandja süüta vastutus?

Rubriik: EML

EML nõukoja esimees, Tartu Ülikooli finantsõiguse dotsent Lasse Lehis kirjutab EML ajakirjas MaksuMaksja haigekassa regressnõuetest tööõnnetuste puhul.

Paljud raamatupidajad, kes on kokku puutunud ravikindlustushüvitise arvutamisega, kindlasti teavad, et erinevatel juhtudel makstakse tervislikel põhjustel töölt eemale jäänud inimestele eri suurusega hüvitisi. Tavaliselt on „haigusraha” 80% inimese varasemalt palgast, kuid on terve rida juhtumeid, mis annavad töötajale õiguse 100%-lisele hüvitisele. Levinumad juhtumid on seotud kas väikeste lastega (rasedus, sünnitus, lapse kodune põetamine) või tööõnnetustega.

Seekord räägimegi just viimasest. Nimelt on ravikindlustuse seadusesse kirjutatud, et „haigekassa nõuab tööandjalt sisse” tööõnnetuse või kutsehaiguse tagajärjel makstud 100%-lise hüvitise ja „tavapärase” 80%-lise hüvitise vahe, st 20% väljamakstud hüvitisest. Aeg-ajalt küsitakse foorumites, et kui haigekassa on tööandjat õnnistanud taolise maksenõudega, ega sellelt ometi mingeid makse veel maksma ei pea. Õige vastus nendele küsimustele on „ei pea”, kuid sellega asi ei piirdu.

Karm tõde, mida haigekassa loomulikult ei soovi avalikustada, on see, et paljudel juhtudel on haigekassa nõuded tööandjatele alusetud ja need tuleks lihtsalt maksmata jätta. Loe täpsemalt siit: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=207 Ajakirja MaksuMaksja saab tellida siit: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smallstore/product5.php NB! EML liikmetele on ajakiri tasuta.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus