iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Fondinädal: kolmas sammas annab palju vabadust

Fondinädal: kolmas sammas annab palju vabadust

Rubriik: Postimees

Katrin Kalberg, Eesti Väärtpaberikeskuse spetsialist, kirjutab Postimehes, et Eesti pensionisüsteem toetub kolmele sambale, neist igaühel eraldi on oluline osa meie tulevase pensioni moodustumisel. Vaatame lähemalt III sammast ning pensionifonde.

Erinevalt kohustuslikust kogumispensionist ehk II sambast on lisa kogumispension ehk III sammas vabatahtlik. See tähendab, et liituja saab sõlmida lepingu, millal ise soovib, ja see jõustub määratud tingimustel ja kuupäeval. Sõlmitud lepingut saab ka igal ajal lõpetada, samuti on võimalik makseid peatada.

Ainus piirang keelab osakute lunastamise enne kahe aasta möödumist nende omandamisest. Seega peab makstud raha seisma fondis vähemalt kaks aastat. Makse suuruse määrab liituja ise. See võib olla ühekordne või perioodiline, vastavalt lepingule ja inimese soovile.

Sissemaksetele kehtib tulumaksusoodustus – tänavu saab III sambasse tehtud maksetelt tagasi 22% (kui summa ei ületa 15% inimese brutosissetulekust). Kuigi lepingut saab lõpetada igal ajal, rakenduvad maksusoodustused väljamaksetele III samba puhul alates liituja 55 eluaastast tingimusel, et fondile tagasimüüdavad osakud on olnud inimesel vähemat viis aastat. Maksusoodustusena on tulumaksumäär fondist saadavatelt väljamaksetelt 10%. Sellele viie aasta tingimusele kehtib kahel juhul erand – kui fondiosakud on ostetud enne 1.

maid 2002 või enne 1. maid 2004. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/031207/esileht/majandus/299206.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus