iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Firmasid võib oodata ühtne tulumaks

Firmasid võib oodata ühtne tulumaks

Rubriik: Postimees

23.03.06 Postimehes annab Hindrek Riikoja ülevaate sellest, millised ideed on poliitikutel seoses juriidiliste isikute tulumaksusüsteemi muutmise vajadusega. Kuna praegune süsteem on Euroopa Komisjoni arvates ema-tütarühingu direktiiviga vastuolus ning 2009. aastaks tuleks uus süsteem välja töötada, ongi poliitikud asunud tulumaksu kallal pead murdma.

Poliitikud toetavad kõige enam firmadele ühtse, näiteks kümneprotsendise ettevõtte tulumaksu kehtestamist, mille riik kasseeriks sisse juba kasumi tekkimisel, enne kui dividendid välja makstakse.Kui praegu võtab riik ettevõtte kasumist maksud maha alles dividendide väljamaksmisel ning investeeritud kasumilt ei tule üldse tulumaksu tasuda, siis 2009. aastaks see kord muutub.

Selle põhjuseks on ELi direktiivid, mis välistavad näiteks tütarettevõttelt emafirmale makstud kasumiosa tulumaksustamise.Poliitikute seas on spekuleeritud kahe võimaliku lahendusega – esimesel juhul kehtestataks ettevõtteile ühtne, suhteliselt väike maks, mis tuleb aga vastupidiselt praegusele korrale maksta kohe kasumi tekkides, mitte alles dividendide väljamaksmisel. Teine tee oleks vabastada tulumaksust see dividendiosa, mis makstakse välja emafirmale.Eestis leiab kõige rohkem toetajaid esimene variant. Sellist süsteemi toetavad ka nii praegune rahandusminister, rahvaliitlane Aivar Sõerd kui ka eelmine minister, Res Publica esimees Taavi Veskimägi.Sõerdi sõnul peab rahandusministeerium plaani välja töötama alles oktoobriks, kuid oma ettepanekuga tullakse välja juba lähiajal. Tema hinnangul peaks ühtseks maksumääraks olema kümme protsenti.

«Maksumäär peab olema Euroopas konkurentsivõimeline, mis meelitaks firmasid Eestis registreerima,» rääkis ta.Veskimägi on avalikult propageerinud samasugust süsteemi, kuid tema hinnangul võiks maksumäär olla viis protsenti.Täpsemalt loe siit.Ema-tütarühingu direktiivi vt siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus