iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Firma asutamiseks saab raha kummaliste reeglite järgi

Firma asutamiseks saab raha kummaliste reeglite järgi

Rubriik: Äripäev

Marko Liibak kirjutab Äripäevas, et tegevust alustav tootja saab loota vaid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) toele, ent võib juhtuda, et abiraha saamisega kaasneb hoopis mõistusevastast tülinat.

Ettevõtte loomine on Eestis keeruline, tunnistas Tartumaa ettevõtete Mimar ja Curant omanik Algar Havik, kes alustas oma teise firma Mimari loomist tunamullu. "Uskusin reklaame ja taotlesin EASilt stardiabi, aga see oli üks suur jama. EAS on kasulik pankadele ja iseendale, aga mitte alustavale ettevõttele," põrutas Havik. Tema sõnul peab alustav ettevõte toetuse saamiseks kohe ära tasuma käibemaksu.

"Ostsin 1,2 miljonit maksva tõstukauto," meenutas Havik. "Et saada EASilt 160 000 krooni, pidin kõigepealt leidma üle 200 000 krooni, et nõutav käibemaks ära maksta. Kus on siin loogika?" Nüüd tõdeb Havik, et stardiabita olnuks alustada palju lihtsam. "EASi info on väga ühepoolne ja kindlasti pole see alustavale ettevõttele kasulik," tõdes Havik.

"Praegu alustab minu elukaaslane oma firmaga ja tal pole kavatsust EASiga mingit tegemist teha, sest minu kogemuse põhjal ta teab, mis sellega kaasas käib." Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3937/rubr_artiklid_393704.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus