iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Firma ainuomaniku juhtimistasu kammitseb mõistlikkuse piir

Firma ainuomaniku juhtimistasu kammitseb mõistlikkuse piir

Rubriik: Äripäev

Ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna kirjutab Äripäevas nn juhtimistasudest ja dividendidest.

Ainuosanik saab firmast raha isiklikku kasutusse kahel moel: aasta sees juhatamise tasuna ja pärast aasta lõppu dividendina. Firma ainus osanik määrab ennast juhatuse liikmeks. Üheliikmelist juhatust nimetatakse juhatajaks. Juhatajale võib osanik määrata osaühingu juhatamise eest tasu äriseadustiku alusel.

Selle kohta ei kehti töölepingu seadus ning tegemist pole palgaga palgaseaduse mõttes, kuigi juhtimistasu maksustatakse praktiliselt nagu palka: tulumaks peetakse väljamakse tegemisel kohe kinni ja brutosummalt makstakse 33% sotsiaalmaksu. Siin-seal on kunagi kirjutatud, justnagu võiks maksuamet sundida ainuosanikke raha aasta sees juhatamise tasuna välja võtma. Et nagu töö või nii. Minu arvates ei ole aga selline asi Eestis ilma seadusi muutmata võimalik.

Loodame, et sellist muudatust teha ei võeta. Pärast aasta lõppu saab osaühingu teenitud kasumist maksta omanikule dividendi. Dividendilt maksab osaühing ainult tulumaksu, sotsiaalmaksu sellelt ei maksta. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3459/rubr_artiklid_345903.html Loe EML seisukohti dividendi palgatuluks kvalifitseerimise võimaluse osas: http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=42Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus