iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Finantsinspektsioon: pangad võivad euro puhul kasutada kommertskurssi

Finantsinspektsioon: pangad võivad euro puhul kasutada kommertskurssi

Rubriik: Postimees

Postimees Online kirjutab, et Finantsinspektsioon asus eile seisukohale, et pangad võivad euro puhul kasutada kommertskurssi ning seega ei saa neid süüdistada oma klientide petmises.

«Tegemist on keeruka õigusküsimusega, kuna tüüptingimuste kohtupraktika alles kujuneb. Meie hinnangul ei pea pangad eurot konverteerima üksnes täpselt Eesti Panga noteeringuga,» ütles finantsinspektsiooni juhatuse liige Kilvar Kessler. «Finantsinspektsioon arvab jätkuvalt, et finantstoote läbipaistvus, tarbija teadlikkus ja konkurents on parimad finantsteenuse hinna kujunemise mehhanismid, mitte ettemääramatu sekkumine juba sõlmitud lepingu ümberkujundamiseks,» märkis Kessler. Finantsinspektsioon arvab, et eurode konverteerimise küsimus võiks olla krediidiasutuse ja tarbija eraldi kokkuleppe või informeerimise objektiks.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=44490 Tutvu Finantsinspektsiooni vastusega Eesti Pangaliidule: „Euros väljastatud laenu tagasimaksete konverteerimise kurss“ siit: http://www.fi.ee/failid/20081028Pangaliit.pdf Loe ka: „Pangad: meie pole laenuvõtjaid tüssanud“: http://www.postimees.ee/?id=44484 Loe ka: „Sulev Vedler. Pangad tüssavad kümneid tuhandeid laenajaid“

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus