iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

FIE sotsmaks: kord nii, siis naa

FIE sotsmaks: kord nii, siis naa

Rubriik: Äripäev

Ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna kirjutab Äripäevas alates 2007. a kehtivast FIE sotsiaalmaksuarvestuse uuest korrast.

Kindlasti on kõigile tuttav hüüdlause, et Eesti peaks säilitama lihtsa maksusüsteemi. Viimased muudatused fiienduse maksustamises tegid aga maksukoormuse vähenemise kõrval sammukese tagasi reeglite määramatuse suunas. Sellest aastast peaks FIEde makse uutmoodi arvestatama: enne maksumääradega korrutamist peaks maksustatav tulu jagatama 1,33ga, selle juures jääb enda nimele makstud sotsiaalmaks ettevõtluskuludest välja.

Kui asjasse süveneda, selgub, et 1,33ga jagamine on selgelt kirjas tulumaksu, mitte sotsiaalmaksu kohta. Tulumaksuseaduses (TMS) on tulumaksu arvutamiseks nüüd kolm metoodikat: tavaline, hästi väikse või olematu ja väga suure tulu puhuks. Aga need on õnneks seaduses üheselt kirjas. Sotsiaalmaksuga on ühest küljest nii, teisest naa.

Ühtpidi vaadates ei tohiks selle arvutamisel enamasti 1,33ga jagada, aga tegelikult vahel jagatakse. Ainult et mitte alati ning miks ja millal, pole kusagilt võimalik lugeda. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3602/arv_kolumn_360201.html Loe ka: Madis Uusorg. „Suured muudatused FIE sotsiaalmaksuarvestusesTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus