iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

FIE saab valida kitsendusteta enda tegevusega sobiva domeeninime

FIE saab valida kitsendusteta enda tegevusega sobiva domeeninime

Rubriik: Äripäev

Merike Lees kirjutab Äripäevas, et ehkki kehtiv EENeti reeglistik seab FIE domeeninime valikul kitsendusi, kinnitab tippdomeeni .ee administraator, et kõigil ettevõtjatel on ärivormist sõltumata võimalik valida endale sobiv domeeninimi.

Kehtivate reeglite järgi saab ettevõte teise taseme domeeninime .ee lõpuga, FIE aga kolmanda taseme domeeni .fie.ee lõpuga. Kogu takistus seisab FIE jaoks äriregistri koodis. Selle saamiseks peab FIE end lisaks maksuametile registreerima äriregistris, ütles EENeti hostmaster Reimo Luik. Kui äriregistrikood olemas, saab FIE nagu iga teine firma registreerida enda nimele sobiva domeeninime .ee lõpuga.

Kui FIE on aga ainult maksuametis registreeritud, saab ta endale fie.ee lõpuga domeeninime, kusjuures enne fie.ee-d võib olla mis iganes, ütles Luik. Sellega kummutas ta veebimajutusfirmades levinud arvamuse nagu peaks .fie.ee-le eelnema FIE isikunimi. Sellega läks EENeti hostmasteri seisukoht aga lahku tippdomeeni .ee administraatori Jaak Lippmaa, kes neid reegleid kirjutab, seisukohaga, et kõik FIEd saavad valida endale mistahes domeeninime ilma .fie.ee liideseta. "Ka tänased reeglid lubavad FIEle mis tahes nime.

Uued reeglid siin kitsendusi ei sea. Meie käsitleme FIEsid ettevõtjatena võrdväärselt äriühingutega," kinnitas Lippmaa e-kirjas. Hilisemas telefonivestluses ütles ta, et kõik, kes on oma probleemiga tema poole pöördunud, on saanud lahenduse. "No see on muidugi eriti hea variant, et kirjas on ühed reeglid, aga kui isiklikult pöördute, siis teeme teisiti!" nentis FIEst ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna.

"Ja kuidas see isiklik pöördumine peaks küll võimalik olema?" Kuna serverimajutust pakkuvate firmadega suhtlemine ja teenuse tellimine käib interneti keskkonnas, siis lõpevad FIE katsed saada ärinimelist domeeni tellimusankeedis kohal, kus küsitakse firma nime ja äriregistri koodi. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3389/rubr_artiklid_338906.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus