iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

FIE ja käibemaksukohustus

FIE ja käibemaksukohustus

Rubriik: Äripäev

Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja Aule Kindsigo vastab Äripäevas Olavi Kärsna artiklile "Käibemaks juurde FIE oma taskust?" ning täpsustab FIE käibemaksukohustuse registreerimisega seonduvat.

Maksu- ja tolliamet soovitab FIEdel lähtuda siin toodud käitumisjuhisest ja küsimuste korral saab lisainfot ning abi kohalikest maksu- ja tollibüroodest oma kliendihaldurilt. Palume tähele panna, et üldreegli järgi peaks FIE registreerimine käibemaksukohustuslasena toimuma sarnaselt muude isikutega olenevalt käibe tekkimise ajast (vt käibemaksuseaduse § 11). FIE võib (vt § 44 lg 4) käsitada käibe tekkimise ajana ka päeva, mil talle raha laekus. Seega võib FIE 250 000 krooni arvestust pidada järgmiselt: laekunud raha pluss kahe kuu maksmata arved.

Kui FIE on selliselt pidanud oma maksustatava käibe arvestust ja tuleb ennast maksuhalduri juurde kohustuslaseks registreerima, peaks ta ka kohe esitama avalduse kassapõhise erikorra rakendamiseks. Kokkuvõttes on FIEde puhul aktsepteeritavad mõlemad mainitud toodud variandid. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3385/arv_vastukaja_338502.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus