iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

FIE avansiline tulumaks uuest aastast automaatselt ei alanenud

FIE avansiline tulumaks uuest aastast automaatselt ei alanenud

Rubriik: Äripäev

16. jaanuari 2006 a Äripäevas kirjutab Arvestusabi OÜ ettevõtluskonsultant Riin Pajula FIE tulumaksu avansilistest maksetest.

Alanenud tulumaksumäär ei puuduta FIEsid, nemad peavad avansilisi tulumaksusummasid ikka vana maksumäära järgi tasuma.Tulumaksuseaduse sätestab, et füüsiline isik, kes sai eelmisel maksustamisperioodil ettevõtlustulu (FIE), on kohustatud tasuma maksustamisperioodi kestel tulumaksu avansilisi makseid. Avansilise makse suuruseks on 1/4 isiku poolt eelmisel maksustamisperioodil ettevõtlustulult arvestatud tulumaksu summast. Seadus kehtib sellest ajast, kui tulumaksumäär püsis muutumatuna ega arvesta nüüdset tulumaksumäära alanemist.

FIEd peavad arvestama oma 2006. aasta avansilise tulumaksu järgnevalt: eelmise aasta maksustatav tulu × 0,24 : 4, kuid loogilisem oleks: eelmise aasta maksustatav tulu × 0,23 : 4, arvestades 2006. aasta tulumaksumäära.Paljud FIEd ei mõista, miks peaksid nad 2006. aasta avansilist tulumaksu tasuma 2005.

aasta maksumäära alusel. Sama probleem oli 2005. aastal, kui tulumaksumäär alanes 26%-lt 24-le.Täpsemalt saab lugeda siit (http://www.aripaev.ee/3102/rubr_artiklid_310202.html ) või 16. jaanuari 2006 a Äripäevast lk 16.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus