iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eurotoetuse kasutamine tekitas kahtlusi

Eurotoetuse kasutamine tekitas kahtlusi

Rubriik: Äripäev

Kadri Jakobson kirjutab Äripäevas, et uurijad on võtnud luubi alla Võrus asuva Valio tütarfirma Võru Juustu kontori. Väidetavalt on uurimise all Euroopa Liidu makstud eksporditoetused, mis ulatuvad enam kui 43 miljoni kroonini.

Valio Eesti kinnitusel viib uurimist läbi Maksu- ja Tolliamet ning tegemist on rutiinse kontrolliga. Äripäeva andmetel teostavad uurimist aga ka PRIA (põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet) juristid, keda huvitab Valio Balticu tütarfirma Võru Juustu eksporditoetuste sihipärane kasutamine. Sellega seoses on kuulatud üle ka Võru Juustu töötajaid.

Võru Juust on saanud aastatel 2004-2007 juustu ekspordiks Venemaale kokku 43,1 miljonit krooni. Uurimise all on väidetavalt 2005. aasta eksporditoetus, mis ulatus ligi 15 miljoni kroonini. "Hetkeseis on selline, et pooleliolevaid uurimistoiminguid me mõistetavatel põhjustel kommenteerida ei saa," ütles PRIA teabeosakonna juhataja Taavi Linnamäe.

Põhjuseks tõi ta Euroopa Nõukogu määruse, mis ütleb, et kontrollimise käigus kogutud teavet avalikkusele ei edastata. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4096/uud_uudidx_409601.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus