iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Euroopa vajab energiamaksu

Euroopa vajab energiamaksu

Rubriik: Äripäev

Melvyn Krauss, Stanfordi Ülikooli juures asuva Hooveri instituudi analüütik, kirjutab Äripäevas, et Euroopa võiks kehtestada energeetikatarbimisele kõva maksu. Sellega väheneks ühelt poolt energiatarbimine ning teiselt poolt alaneks naftahind maailmaturul.

Kuna toornaftaga kaubeldakse USA dollarites ja dollar on euro suhtes langenud, on Euroopa tarbijad hinnatõusust seni kergesti pääsenud. Energiamaks võikski olla ligikaudne võrdne selle 33 protsendiga, mis euro on dollari suhtes tõusnud. Euroopat aitab selle sammu tegemisel tugev keskkonnakaitseliikumine ja see, et eurooplased ei võrdsusta rahvuslikku julgeolekut sõjaliste kulutustega.

Nad mõistavad, et Venemaa ja Iraani tulude äralõikamine muudaks maailma palju turvalisemaks kui veel üks allveelaeva- või lennukikandja. Muidugi ei tuleks otsus Euroopas kaitsekulutusi tõsta lihtsalt, sest see tähendaks valulikku sotsiaalkulutuste kärpimist. Asja aitaks lahendada see, kui energeetikamaks kehtestatakse asendusmaksuna - paralleelselt uue maksuga peaksid vähenema tööjõu- ja tulumaksumäärad, nii et valitsuse kogutulud jääksid samale tasemele. See suurendaks julgeolekut ja toidaks ühtaegu ka majanduskasvu.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3679/arv_kolumn_367902.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus