Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Euroopa Maksumaksjate Assotsiatsioon on uue Euroopa Liidu maksu vastu

Euroopa Maksumaksjate Assotsiatsioon on uue Euroopa Liidu maksu vastu

Rubriik: EML

Euroopa Maksumaksjate Assotsiatsioon (EMA) on rangelt vastu EL Komisjoni president Barroso praegusele ettepanekule kehtestada liidu eelarve rahastamiseks EL maksusid.Asjaolu, et EL soovib aasta aastalt omi makse kehtestada, avab uksed võimalusele jääda võlgadesse, mis oleks lubamatu. EL eelarve, mis püsiks EL maksudel, tähendaks automaatselt „õigust võlgadesse jääda“. Täiendava Euroopa Liidu lisandväärtuse maksu kehtestamine ning finantstehingute maksustamine on lõpuks järjekordne viis käte Euroopa maksumaksjate taskutesse toppimiseks, märgib EMA president Rolf von Hohenhau.

Juba täna survestavad liikmesriikide võlasummad raskelt Euroopa Liitu ning eurot. Asjaolu, et EL tahetakse viia nii kaugele, et tal on õigus võlgadesse jääda, halvendab tublisti Euroopa konkurentsivõimet.

Selle asemel, et EL maksusid kehtestada, peaks president Barroso pigem keskenduma EL kulude reformimisele.EMA võitleb kõigi enda käsutuses olevate vahenditega EL maksude kehtestamise vastu ja plaanib taoliste maksude vastase referendumi korraldamist, samuti protestiüritust Brüsselis, sõnas president von Hohenhau.Loe EMA pressiteadet: http://english.taxpayers-europe.com/press/148-taxpayers-association-of-europe-opposes-eu-tax.htmlSama pressiteade saksa keeles: http://deutsch.taxpayers-europe.com/presse/161-europaeischer-steuerzahlerbund-lehnt-eu-steuer-ab.html