iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Euroopa Liit tahab tõsta õlle hinda kolmandiku võrra

Euroopa Liit tahab tõsta õlle hinda kolmandiku võrra

Rubriik: Delfi

Krister Paris kirjutab Eesti Päevalehes Euroopa Komisjoni tehtud ettepanekust alkoholiaktsiisi miinimummäärade tõstmiseks.

Võitlust kõrgemate aktsiiside nimel juhivad Põhjamaad eesotsas Soomega. Euroopa Komisjon tuli läinud reedel välja ettepanekuga tõsta joovastavate jookide miinimumaktsiise kuni kolmandiku võrra. Komisjon tahab, et aktsiisid käiksid käsikäes vähemalt inflatsiooniga, pealegi kergitas euroliit viimati ühist maksu-määra 1992. aastal.

Tegelikkuses mõjutavad kõrgemad maksumäärad vaid üksikuid maid. Paljudes riikides, eriti Põhjamaades on aktsiisid miinimumist märgatavalt kõr-gemad. Nii võtab Soome liitri keskmise õlle pealt maksudeks 1,42 eurot (22 krooni), samas kui Tšehhi, Läti ja Malta küsivad üheksa eurosenti (1,4 krooni). Üheksa senti on ka Euroopa Liidu miinimum, mida Eesti ületab enam kui kaks korda (v.a väiketootjatele).

Euroopa Komisjoni pani tegutsema juunis koostatud raport, mille järgi juuakse Euroopas kaks korda rohkem kui ükskõik kus mujal maailmas. Veerand Euroopa meestest ning kümnendik naistest libistab vägijooke kõrist alla rohkem, kui soovitatavaks peetakse. N-ö jommitamine põhjustab haigustest 7,4 protsenti ehk rohkem kui rasvumine. Siiski pole kindel, et üleeuroopaline maksude tõstmine läbi läheb.

Eriti on sellele vastu traditsioonilised õllemaad Saksamaa, Suurbritannia ja Tšehhi, kellest viimast puudutaks miinimummäärade tõstmine otseselt. Ettepanekutesse suhtuvad kriitiliselt ka veinimaad, millest paljud veinilt praegu aktsiisi ei võtagi. Täpsemalt loe: http://www.epl.ee/artikkel/354518

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus