iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Euroopa Liit tahab piirata kütuseturismi

Euroopa Liit tahab piirata kütuseturismi

Rubriik: Äripäev

Sirje Rank kirjutab Äripäevas, et Euroopa Komisjoni maksuvolinik Laszlo Kovacs tahab diislikütuse aktsiisi miinimummäära tõstmisega Euroopa Liidus lõpetada olukorra, kus tankimas käiakse odavama kütusega riikides.

Ühelt poolt on tegemist keskkonnaprobleemiga, kuna suured veokid sõidavad odava kütuse jahil maha arvukaid lisakilomeetrid. Teisalt jätab see kõrgema maksuga riigid aastas ilma sadadest miljonitest eurodest. Samas pole komisjoniski üksmeelt - maksutõusu vastaste seas on nii Eesti volinik Siim Kallas, Leedu volinik Dalia Grybauskaite, Iiri Charlie McCreevy kui ka Poola Danute Hübner. Nii tuli komisjonil homsele kavandatud maksuplaani avalikustamine jälle paar nädalat edasi lükata.

Praegu on Euroopa Liidus aktsiisi miinimummäär 2004. aastast kehtima hakanud 302 eurot 1000 liitri kohta, mis aastaks 2010 tõuseb 330 eurole. Mitmetes üleminekuperioodi saanud uutes liikmesriikides võib maks olla kõigest 220 eurot. Kovacsi ettepanek on kehtestada uueks miinimummääraks 2012.

aastast 359 eurot, mis kaks aastat hiljem kerkiks 380 eurole. Kovacsi selgituste järgi lõpetaks maksutõus kütuseturismi, kus veokid teevad suuri haake, et liikmesriikide erinevatest maksutasemetest kasu lõigata. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3509/uud_uudidx_350908.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus