iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Euroopa Kohus kinnitas, et lõheselgroog võib olla toiduks kõlbulik kaup

Euroopa Kohus kinnitas, et lõheselgroog võib olla toiduks kõlbulik kaup

Rubriik: MTA

Euroopa Kohus nõustus oma 16. juuli otsuses Maksu- ja Tolliameti seisukohaga lõheselgroo klassifitseerimise küsimuses, kinnitades, et tegu on inimtoiduks kõlbuliku kaubaga ning selle deklareerimisel tuleb lähtuda konkreetse kauba tunnustest ja kasutusotstarbest.

OÜ Pärlitigu ning Põhja maksu- ja tollikeskuse vahelise vaidluse keskseks küsimuseks oli Norrast imporditud lõheselgroogude, mida kasutatakse muuhulgas ka toiduks, klassifitseerimine. OÜ Pärlitigu hinnangul peaks lõhe selgroogusid, millel on ka vähesel määral lõheliha, klassifitseerima kui inimtoiduks kõlbmatuid, kuna need on väheväärtuslikud ega ole võrreldavad Norrast imporditud väärislõhega. Maksuhaldur seevastu leidis, et kauba väärtus ei ole klassifitseerimisel määrava tähendusega, olulised on kauba objektiivsed tunnused ning omadused, samuti reaalne kasutusala, mistõttu tuleb selline kaup klassifitseerida inimtoiduks kõlbuliku kauba gruppi.

Vaidlus oli selles küsimuses põhimõtteline, kuna mitmed äriühingud impordivad Norrast lõheselgroogusid ja sarnaseid tooteid Eestisse, klassifitseerides neid kui inimtoiduks mittekõlbulikke ning tasudes seetõttu vähem tollimaksu ehkki tegelik kasutusala on toiduainetööstus, näiteks konservide tootmine jms.Uudis maksuhalduri kodulehel: http://www.emta.ee/euroopa-kohus-kinnitas-et-loheselgroog-voib-olla-toiduks-kolbulik-kaup&tpl=1026Kohtuotsuse eestikeelne tekst Euroopa Kohtu kodulehel: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:62008J0056:ET:HTMLLoe ka asjassepuutuvat artiklit ajakirja MaksuMaksja juuni/juulinumbrist. Lasse Lehis. Viis aastat Euroopa Liidus – ei liha, ei kala.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus