iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Euroopa Kohtult kannapööre Eesti tulumaksusüsteemi heaks

Euroopa Kohtult kannapööre Eesti tulumaksusüsteemi heaks

Rubriik: Äripäev

Aili Sandre kirjutab aripaev.ee-s sellest, et Euroopa Kohus on teinud otsuse, mille järgi kasumi jaotamise maksustamine tütarühingu tasemel ei kujuta endast tulumaksu kinnipidamist, mistõttu ei ole see ka ELi ematütarühingu direktiiviga vastuolus. PricewaterhouseCoopersi juhtiva maksukonsultandi Erki Uustalu hinnangul on tegemist kannapöördega Eesti tulumaksusüsteemi hüvanguks.

Järgneb Erki Uustalu Kommentaar: "Aastatepikkuste diskussioonide järel võeti 26. märtsil vastu tulumaksuseaduse muudatused, mille eesmärk oli väidetavalt täita ELi liitumislepinguga võetud kohustus viia tulumaksuseadus kooskõlla ema-tütarühingudirektiiviga (90/435/EEC). Euroopa Kohus tegi oma seisukohtades kannapöörde, kinnitades kaudselt, et ka kehtiv tulumaksuseadus ei pruugi direktiiviga vastuolus olla.

Eesti tulumaksusüsteemi tuleviku seadis varem ohtu Euroopa Kohtu lahend Athinaiki Zythopiia vs Kreeka riik (C-294/99), kus kohus leidis, et keelatud tulumaksu kinnipidamine ema-tütarühingu direktiivi mõistes hõlmab muuhulgas ka olukorda, kus kasumi jaotamise hetkel eelnevalt mittemaksustatud kasum maksustatakse tütarühingu tasemel, samas kui seda ei oleks maksustatud mittejaotamise puhul (vt ÄP, 28.02.2002, E. Uustalu, "ELi mustad pilved tulumaksuseaduse kohal"). Just nimelt selle lahendi valguses nõudis Euroopa Komisjon Eestilt tulumaksuseaduse muutmist."Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=9d695fdd-e777-4434-b45b-032b1453d7fb&ref=lastadd

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus