iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Euroliidus arutatakse ideed sms-de ja e-mailide maksustamiseks

Euroliidus arutatakse ideed sms-de ja e-mailide maksustamiseks

Rubriik: EML

Euroopa Liidu Parlamendi töögrupp uurib uut maksustamise ideed – maksuobjektina on välja pakutud sms-de ja e-mailide „käive“. Selline maks võiks tulevikus 25-liikmelist Liitu finantseerida.

Alain Lamassoure, kes on idee väljakäija, leiab, et maksumäär võiks olla umbes 1,5 eurosenti tekstisõnumi või sms kohta ning 0.00001 eurosenti iga saadetud e-maili kohta. Lamassoure arvates võib see küll olla vaid kübe eraldivõetuna, kuid arvestades igapäevaselt toimuvaid miljoneid tehinguid võiks see sisse tuua väga suurt tulu. Käesoleval hetkel toimub EL eelarve rahastamine impordimaksudest, käibemaksust ning liikmesriikide poolt tehtavatest muudest eraldistest, mis leitakse liikmesriigi rahvuslikku koguprodukti aluseks võttes.

Arvestades seni toimunud pikki eelarvevaidlusi, leitakse, et praegust süsteemi peab kindlasti muutma. Idee rahastada EL eelarvet ühe maksu arvelt on leidnud toetust paljude liikmesriikide valitsuste hulgas. Samas on maksuobjektina pakutud välja ka näiteks lennukipiletite maksustamist ning ka täiendava maksu sisseviimist nn naftakompaniidele. Vt täpsemalt Reuters`i uudist: http://news.com.com/EU+to+tax+e-mail%2C+text+messages/2100-1028_3-6077464.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus